Atgriezties pie raksta

Ikšķilē pateicas brīvprātīgā darba veicējiem Foto

Piektdienas vakarā Ikšķiles Tautas namā norisinājās brīvprātīgo godināšanas pasākums, lai teiktu paldies brīvprātīgajiem par ieguldījumu novada un sabiedrības labā.

Šāds pasākums tiek organizēts jau trešo reizi, un uz to tiek aicināts ikviens brīvprātīgais, kas līdz šim līdzdarbojies Ikšķiles novadā.


Jauniešu brīvprātīgā darba kustība Ikšķiles novadā aizsākās 2013.gadā, kad jaunieši sevi pierādīja Ikšķiles novada svētkos. Redzot lielo atsaucību un saņemot pozitīvas jauniešu atsauksmes, 2014.gadā Ikšķiles novada pašvaldībā tika izveidota brīvprātīgā darba sistēma.


"Ikšķiles novadā ir izveidota datu bāze, kurā šobrīd reģistrēti 127 brīvprātīgie. Izveidojusies ļoti laba sadarbība ar pašvaldības iestādēm un struktūrvienībām, nevalstiskajām organizācijām un biedrībām, kuras savos organizētajos pasākumos aicina jauniešus veikt brīvprātīgo darbu. Visbiežāk tie ir kultūras, sporta pasākumi, arī jauniešu organizētās aktivitātes," stāsta Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes Jaunatnes lietu speciālists Einārs Ervīns Deribo.


Pagājušajā gadā Ikšķiles novada pašvaldība ieguva brīvprātīgajiem draudzīgākās pašvaldības īpašo "Gada brīvprātīgais 2016" Goda zīmi un diplomu. Apbalvojums tika piešķirts par pašvaldības ieguldījumu, mērķtiecīgi koordinējot un popularizējot brīvprātīgo darbu novadā un iesaistot tajā jauniešus. 


Brīvprātīgā darba veicējus uzrunāja Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa, Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna. Paldies jauniešiem par paveikto teica arī Kultūras pasākumu organizatore Signe Lielupe, Sporta pasākumu organizatore Agita Kābele, Veselības veicināšanas centra speciāliste Zanda Vītola.


Pārsvarā brīvprātīgajā darbā iesaistās jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, bet ir arī vecāki un jaunāki brīvprātīgie. Ogrēnietis Matīss Mazulis mācās Ogres sākumskolas 5.c klasē, bet brīvajā laikā dodas uz Ikšķili, lai veiktu dažādus brīvprātīgā darba uzdevumus. Kā atklāj Matīss, viņš darbojies nometnē "Iespēja", piedalījies apmācībās, palīdzējis velo maratona organizēšanas norisē un citos pasākumos.


"Brīvprātīgajā darbā iesaistījos pirms diviem gadiem, piedaloties dažādos kultūras pasākumos, tostarp Ikšķiles novada svētku norisēs. Tā ir ļoti laba sajūta, ka vari kādam palīdzēt. Par paveikto saņemtais "paldies" ir labākais atalgojums. Brīvprātīgajā darbā iegūtās komunikācijas prasmes un kontakti noteikti noderēs turpmākajā dzīvē," atzīst Ikšķiles vidusskolas 10.klases skolniece Undīne Marta Zirne. Arī savu nākotni jauniete vēlas saistīt ar kultūras pasākumu organizēšanu un darboties ar jauniešiem. 


Svinīgajā pasākumā sveica Raivi Gunāru Tauriņu, Timu Kenstaviču,  Lindu Staužu, Haraldu Rūsiņu, Undīni Martu Zirni, Edgaru Ļaksu,  Agnesi Ločmeli, Herbertu Kašu, Anitu Rudzīti, Aiviju Gribušku, Aneti Megiju Šleiņus, Amandu Danu Stugli, Annu Beāti Araidi, Matīsu Mazuli, Andi Trapšu, Lauru Andrijonoku, Kristiānu Rītiņu.


Brīvprātīgā darba veicēji saņēma Apliecinājumu par iegūto darba pieredzi  un nostrādātajām stundām. Aktīvākie jaunieši gada laikā nostrādājuši teju 200 stundas.


2017. gads ir īpašs ar to, ka pirmo reizi brīvprātīgajā darbā programmas "Erasmus+" ietvaros Ikšķiles novadā iesaistījušies jaunieši no citām valstīm. Tāpēc Apliecinājumu par brīvprātīgā darba veikšanu saņēma arī Anna Friederike Utsch no Vācijas.


Par muzikālo noskaņu gādāja grupa "Santehniķi" no Ogres un soliste Alise Žukovska, kura arī ir brīvprātīgā darba veicēja.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40396

2017. gada 15. decembrī, 21:18, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

noskaņa • 2017. gada 16. decembrī, 12:32
pasākumā kanalizācijas trubu ievirze. Ko tas varētu simbolizēt? Minēšu - Zaļo salu kanalizācijas iegādes darījumu 2018. gadā, Kohēzijas fonda projektu vai varbūt pašvaldības vadības būtību...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet