Atgriezties pie raksta

Ikšķiles pilsētai – 25 Foto

17.decembrī aprit 25 gadi kopš izdots Latvijas Republikas Augstākās Padomes dekrēts par pilsētas statusa piešķiršanu Ikšķilei.

Par godu šai gadskārtai Ikšķiles novada pašvaldībā notika svinīga pieņemšana, uz kuru bija aicināti domes deputāti, apbalvojuma "Goda novadnieks" laureāti, kā arī pašvaldības iestāžu vadītāji. 


Pasākumā klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Viņš uzsvēra, ka pilsētas vēsturi mēs esam veidojuši visi kopā. Atmiņās par pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem dalījās toreizējais Ikšķiles ciemata Tautas deputātu padomes priekšsēdētājs Jānis Hartmanis un Izpildkomitejas priekšsēdētājs Pēteris Romanovskis. 


Ikšķiles novada pašvaldība pateicās pašvaldību vadītājiem, kuri ieguldījuši savu artavu pilsētas attīstībā – Jānim Hartmanim, Pēterim Romanovskim un Jānim Rudzītim. 


Svinīgajā pieņemšanā ar muzikāliem priekšnesumiem iepriecināja Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pedagogi, kā arī senioru vokālais ansamblis "Saulgrieži", noslēgumā izpildot Jāņa Rijnieka veltījumu pilsētai – dziesmu "Ikšķile".


Pasākumā goda vietā bija nolikts karogs, uz kura attēlots Ikšķiles novada ģerbonis, kuru 1996.gadā apstiprināja Heraldikas komisija - sarkanā laukā sudraba krusts augšējā stūrī savrups, robots zelta mūris. Ģerboņa metu izstrādāja grafiķis Juris Ivanovs. Klātesošie varēja apskatīt arī pašvaldības izdevuma "Ikšķiles Vēstis" arhīvu.


Ikšķile mums katram ir sava – kādam tā saistās ar bērnības atmiņām, kādam – ar mājām, vēl kādam – ar mācību vai darbavietu. Tieši tādēļ katram no mums Ikšķile ievijusi savas krāsas mūsu dzīves audeklā. Latvijas simtgadi sagaidot, Ikšķile no maza ciematiņa ar 3580 iedzīvotājiem nu ir izaugusi par pilsētu, kuru par savējo sauc vairāk nekā 7000 ikšķiliešu. Saules mūžu Ikšķilei – pilsētai ar senām saknēm un gaišu skatu nākotnē!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40397

2017. gada 16. decembrī, 11:11, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

Hei!! • 2017. gada 17. decembrī, 00:17
Trapiņam jaunas ūziņas! Interesanti cik maksā, un par kādu naudu pirktas???
Sesks>es • 2017. gada 16. decembrī, 23:06
Nekas nav zaudēts, vismaz Ikšķilieši neklausījās nesakarīgā Vadoņa Trapiņa nesakarīgo bezsakara vervelēšanu! Harizmas tam puikam nav! Tik vien kā dzīvo no EUR 370 mēnesī un atkatiem! Tagad bīda zaļo salu kabeļu atpirlkšanu- uzbūvēja LVL par 12000 , pērk par EUR 270000! Kur zeme šitādu vadoni sadabūjusi?????? Neko sev, VISU TAUTA...I!!!!!!?????
Lunis • 2017. gada 16. decembrī, 15:32
Nosaukums miestam ta jamaina , kāds vairs Viens ciems :):)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet