Atgriezties pie raksta

Ikšķiles vidusskolas muzejā Eņģeļu izstāde Foto

Ikšķiles vidusskolas muzejā gandrīz visu decembri notika gatavošanās Eņģeļu izstādei – pirmajam tādam pasākumam muzeja vēsturē.

Šķita, ka svētku gaidīšanas laikam šāds pasākums ir ļoti piemērots. Pavisam tuvu jau Ziemassvētki, un katrs no mums - bērns, jauneklis vai sirmgalvis - esam tāda kā brīnuma gaidās. Un šo Ziemassvētku brīnuma izjūtu paspilgtina arī eņģeļa tēls, kuru redzam Ziemassvētku eglītēs, skatlogos, vitrāžās, baznīcās, lielveikalos, skolās un cilvēku mitekļos.. Tā tas ir kopš neatminamiem laikiem. Cilvēki bez eņģeļiem nevar dzīvot, tāpat kā eņģeļi bez cilvēkiem.


Nu ir paliela ekspozīcija, kuras veidošanā ar saviem eņģeļiem - paštaisītiem, pirktiem, saņemtiem dāvanā; no salmiņiem, papīra, māla, porcelāna un pat šokolādes veidotiem, tamborētiem un šūtiem - ir piedalījušies skolēni, viņu vecāki un skolotāji. Izrādās, ka šāda darbošanās brīnišķīgi vieno bērnus un vecākus, ģimenes un skolas attiecības. Paldies arī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolai par atsaucību!


Izstādē var redzēt arī puišu darbmācības stundās radītos koka darbus – galda salvešu turētājus un galda dēlīšus ar iegrebtiem un iededzinātiem eņģelīšu tēliem.


Šajā ekspozīcijā vēl svarīgs ir stāsts – katra eņģelīša stāsts par tā vēsturi. Un daudzi no eksponātiem vēsta par kādu notikumu skolas dzīvē. Piemēram, skolotāja Sarmīte Viļuma ir atnesusi uz muzeju šokolādes eņģeli, ko pirms diviem gadiem veidojuši kopā ar klasi tieši pasākumam "Rūķu Ziemassvētki", bet nav spējuši apēst, jo eņģelis bijis tik balts un skaists. Un tagad šis eņģelis ar šādu stāstu atgādina tagadējiem 10.klases skolēniem par bijušo laiku. 


Visaktīvāk ekspozīcijas veidošanā piedalījās skolotāji. Paldies kolēģēm: Zanei Hartmanei, Ingunai Bērziņai, Elitai Baltrunai, Aldai Bigačai, Velgai Pujātei, Sarmītei Viļumai, Žannai Rudakovai, Rutai Dišereitei! Bijusī kolēģe Līga Driķe pat no Luksemburgas ir atsūtījusi veselu paciņu ar turienes eņģeļiem.


4. a klases skolniece Glorija Smilktena, gribēdama piedalīties izstādē, pati mājās izveidojusi skaistu eņģelīti no miltu, sāls un ūdens mīklas, izmantojot karstlīmi un krāsas.


Daudzi izstādes eņģelīši ģimenēs glabāti no paaudzes uz paaudzi, piemēram, 4.d klases skolniece Daniela atnesusi izstādei porcelāna figūru "Debesu vārti" ar 2 eņģelīšiem, kuru glabā mājās vēl no vecvecmāmiņas laikiem.


Starp eksponātiem ir lielāki un mazāki dažādās tehnikās veidoti eņģelīši, kurus māmiņas veidojušas kā sargeņģeļus saviem bērniem un kurus tie, mazi būdami, ņēmuši līdzi savās gultiņās. Tāds, piemēram, ir 3.c klases skolnieces Jūlijas atnestais eņģelītis – lelle, kuru māmiņa uzšuvusi, kad meitene vēl gāja bērnudārzā.


Apmeklētāju uzmanību piesaista arī 7.b klases skolēna Nila mammas ļoti smalkā krustdūriena tehnikā izšūtā sienas glezna ar 3 eņģeļiem. Saprotu, ka daudzi no tagad muzejā atnestajiem eņģeļiem ģimenēs ir turēti kā relikvijas ilgus gadus un ir dārgi. Paldies, visiem, kuri papildināja mūsu izstādi!


Pirmssvētku nedēļā ieplānots, ka muzejā varēs iepazīties arī ar eņģeļu tēmai veltīto skolēnu literāro daiļradi – pasakām, stāstiem un dzejoļiem, kuri vēl top.


Šķiet, ka skolā pirmssvētku gaisotne ir gaiša un rosīga, to papildina arī muzejā tikai ar eņģelīšiem greznota dzīva, zaļa eglīte. Lai baltais Eņģelis atnes mums visiem mieru un laimi mājās, skolā un ģimenēs!


Eņģeļu izstādi varēs apskatīt līdz janvāra vidum.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40430

2017. gada 20. decembrī, 15:18, Ikšķiles novada jaunumi
Anna Indāne, Ikšķiles vidusskolas muzeja pedagoģe

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet