Atgriezties pie raksta

Ikšķilieši tiekas ar rakstnieci Birutu Eglīti

27.decembrī Ikšķiles novada Centrālā bibliotēka organizēja tikšanos ar rakstnieci, žurnālisti, grāmatu svētku iedibinātāju un novadnieci Birutu Eglīti.

Pasākumā piedalījās Lasītāju senioru klubiņa biedri un pārējie interesenti.


Biruta Eglīte ir vairāku grāmatu autore, no kurām pazīstamākie darbi: "Kas jūs bijāt, Gunār Astra?", "Zelta stīgu noslēpums", "Zvēri  un cilvēki".


Šoreiz tikšanās ar Birutu Eglīti izvērsās kā stāstījums par viņas jauno grāmatu "Ceturtais bauslis", kurā atklājas Spridzānu dzimtas cilvēku likteņi vairāk kā 100 gadu garumā. Rakstniece ir atzinusies, ka:  "katra cilvēka dzīve, tāpat kā viņa pirksta nospiedums, ir unikāla, un katra dzīve ir grāmatas vērta."


Rakstnieces dzīvesbiedrs Broņislavs Spridzāns, pazīstamais radiožurnālists, nu jau ir mūžībā, bet tieši viņš izteica ideju par grāmatas tapšanu.


Pasākuma dalībnieki interesējās, kādēļ grāmatai dots nosaukums "Ceturtais bauslis"? Biruta Eglīte atgādināja, ka "ne velti ceturtais Dieva bauslis skan: Tev būs savu Tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo savā zemē."


Pasākuma izskaņā Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone aicināja visus klātesošos dalīties ar savām atmiņām, jo tā ir mūsu bagātība. Jansones kundze informēja, ka Ikšķiles novada pašvaldības kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža", sagaidot Latvijas simtgadi, ir uzsācis lielu darbu novada vēstures un  cilvēku atmiņu saglabāšanas  jomā, bet, lai veiksmīgi šo projektu attīstītu, tajā aktīvi jāiesaistās arī novada iedzīvotājiem.


Kā galvenais iepriekšminētās aktivitātes koordinators ir kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” vadītājs Kaspars Špēlis, savukārt, Ikšķiles novada Centrālā un Tīnūžu bibliotēka  uzrunās novadniekus gan par atmiņu stāstīšanu un  pierakstīšanu, gan par vēsturisko priekšmetu (piemēram, fotogrāfiju) vākšanu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40485

2017. gada 29. decembrī, 23:46, Ikšķiles novada jaunumi
Inese Zīrupa, Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas Lasītavas bibliotekāre

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet