Atgriezties pie raksta

Ikšķilē vairākas veselīgas un izglītojošas nodarbības

Janvārī Ikšķiles novada Veselības un sociālo lietu pārvalde rīko vairākas nodarbības novada ģimenēm ar bērniem, grūtniecēm un pieaugušajiem.

10.janvārī plkst.15-16 (1. st zālē) Ikšķiles novada ģimenēm ar bērniem
Rāpotāju rotaļu grupa (7-12 mēneši), izmantojot E.Pikleres pedagoģijas principu elementus.


Nodarbības vadīs fizioterapeite Ieva Bļodone.


Jau piedzimstot, bērns ir personība. Dosim iespēju jūsu mazulim patstāvīgi rotaļāties, atbilstoši vecuma posmam, piemērotā vidē, ņemot vērā viņa attīstību, ritmu un pašiniciatīvu. Brīvā spēlēšanās metode palīdz bērniem veiksmīgāk saprast tādas iemaņas kā spēju atšķirt dažādas sakarības, priekšmetu lielumus, formas u.c. kvalitātes, attīsta fantāziju, lēmumu pieņemšanu. Kopā draudzēsimies, vērosim mazuļu rotaļu un kustību attīstību, pārrunāsim, kā izveidot attīstību veicinošu vidi un piemērotu rotaļlietu izvēli mājās.


Pikleres pedagoģija balstās uz šādiem pamatprincipiem: nedalīta uzmanība aprūpes laikā; lēnas, mierīgas kustības ar labu horeogrāfiju; uzticamu attiecību veidošana aprūpes laikā; darīt "kopā", bet ne "vietā"; nekad nepiedāvāt bērnam augstākas pozīcijas kā pats bērns spēj ieņemt; netraucēts spēlēšanās laiks; ieklausīšanās bērnā.


15.janvārī plkst.18-19 ārstnieciskas vingrošanas nodarbības pieaugušajiem
Nodarbības vadīs fizioterapeite Linda Laata.


Pirms nodarbību uzsākšanas konsultēties ar savu ārstu.


14.janvārī plkst.18-19 vingrošanas nodarbības grūtniecēm
Nodarbības vadīs fizioterapeite Linda Laata.


Grūtnieču vingrošana ir specifiska vingrošanas nodarbība sievietēm grūtniecības laikā (sākot ar 12. grūtniecības nedēļu). Tā ir nelielas slodzes nodarbība sagatavošanās dzemdībām, kas ietver: stiprinošus vingrojumus, kas nostiprina muskuļus, kuri piedalās dzemdībās (tas palīdz novērst muguras sāpes, varikozas vēnas, nepatīkamas  sajūtas iegurnī); elpošanas vingrinājumus( diafragmālo, krūšu elpošanu); relaksācijas paņēmienus; dzemdību pozas un pašmasāžu.


Nodarbības notiek individuāli un nelielās grupās, patīkamā un relaksējošā vidē. Jums būs iespēja satikties un iegūt jaunas draudzenes, savstarpēji dalīties pieredzē. Pirms nodarbību uzsākšanas obligāti konsultēties ar savu ārstu un vecmāti (ārsta atļauja).


Informācija par nodarbībām un pieteilšanos/ierašanos: Veselības veicināšanas centrs, tel.: 26138516.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40528

2018. gada 8. janvārī, 11:42, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

man patīk • 2018. gada 8. janvārī, 12:33
lēnas, mierīgas kustības ar labu horeogrāfiju :)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet