Atgriezties pie raksta

Tīnūžos īpašā koncertā atminas barikāžu laiku Foto

20.janvārī, atceroties 1991.gada barikādes, Tīnūžu tautas namā notika koncerts "Dedziniet gaišu guni, laidiet Dziesmu istabā", kurā piedalījās Ikšķiles tautas nama jauktais vokālais ansamblis "Gaudium" un Mārupes kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis "Dzeldi".

Pasākuma caurviju motīvs bija 1991.gada janvāra barikāžu laiks, kas simbolizē mūsu tautas vienotību, drosmi un uzdrīkstēšanos paust atbalstu neatkarīgas valsts izveidei.


Tā ieskaņā Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs uzrunāja klātesošos: "Nu jau vairāk kā 20 gadus lielos un mazos Latvijas ciemos un pilsētās cilvēki kopā pulcējas, lai pieminētu barikāžu laiku. Tautā mēs to saucam par nevardarbīgas pretošanās kustību, kas palīdzēja izcīnīt un nosargāt Latvijas neatkarību.” Viņš uzsvēra, ka tieši cilvēkiem no laukiem bija liela nozīme šajos vēsturiskajos notikumos. Pēc asiņainajiem notikumiem Viļņā bija skaidrs, ka arī Rīgā padomju okupācija varētu rīkoties līdzīgi, tādēļ pirmie, kas atsaucās, bija kolhozu un sovhozu ļaudis. Arī tīnūžnieki un ikšķilieši ar visu savu smago tehniku, kas bija šeit pieejama, devās uz Rīgu, lai bloķētu svarīgākās valsts iestādes - gan Ministru kabinetu, Iekšlietu ministriju, Radio un televīzijas torni, radio, gan arī daudzas citas vietas. Kad viņi devās uz Rīgu, neviens nezināja, vai atgriezīsies..."


Toreiz, tajā neziņas pilnajā laikā, tautai palīdzēja mīlestība, ticība un dziesma. "Tad, kad bija grūti, kad bija auksti, ļaudis dziedāja, jo dziesma ir visstiprākais vairogs, mūsu vislielākā spēka avots. Tāpēc arī šodien mums būs mīlestības piepildīta pēcpusdiena, kad vokālie ansambļi "Gaudium" un "Dzelde" izdziedās savas tautas dziesmas," sacīja Tīnūžu tautas nama vadītāja Valda Kurša. Pasākumā izskanēja dažādas latviešu tautas dziesmu apdares. Par dalību koncertā paldies teica Ikšķiles tautas nama vokālajam ansamblim "Gaudium", tā vadītājai Ingunai Rijniecei un Mārupes kultūras nama sieviešu vokālajam ansamblim "Dzelde" un tā vadītājai Sandrai Gaidei.


Pēc muzikālās daļas visi tika aicināti neformālā gaisotnē nobaudīt tēju un dalīties atmiņās par barikāžu laiku.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40619

2018. gada 21. janvārī, 11:25, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

? • 2018. gada 21. janvārī, 11:35
arī tikai lūgtie viesi?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet