Atgriezties pie raksta

Ārsts Kaspars Ūdris labdarības akcijā konsultē pacientus Foto

23.februārī Veselības un sociālo lietu pārvaldē notika labdarības akcija dzīves kvalitātes uzlabošanai Ikšķiles novada iedzīvotājiem.

Akcija tiek rīkota ar mērķi palīdzēt pensionāriem, politiski represētajiem un invalīdiem. Tās laikā ikšķilietis, traumatologs-ortopēds  Kaspars Ūdris savā brīvdienā konsultēja un izmeklēja 26 pacientus.


Kā atklāja K.Ūdris, konsultācija Ikšķilē ne ar ko neatšķiras no šādas pašas konsultācijas klīnikā Rīgā. Šeit vienīgi nav iespējams veikt injekcijas, brūču apstrādi un citas specifiskas manipulācijas.


Konsultācijas laikā ārsts izmeklēja pacientus un deva slēdzienu par tālāko - ķirurģisku vai ambulatoru – ārstēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā norīkoja  pie citiem speciālistiem.


K.Ūdris pārsvarā konsultē pacientus ar sāpēm plecos un ceļgalos, locītavu deformācijām, kā arī ar citām traumatoloģiskām  problēmām.


Aprunājoties ar vairākiem pacientiem, noskaidrojās, ka uz konsultāciju nākuši cilvēki, kuri ilgstoši slimo un kam nepieciešama kvalificēta palīdzība. Viens kungs gatavojas ceļgala operācijai, vēl citu jau gadiem moka sāpes plecā.


Visi uzrunātie ļoti pozitīvi vērtē labdarības akciju. Pagājušajā gadā ikšķiliešus, kuriem bija nepieciešam konsultācija, ar pašvaldības transportu nogādāja uz klīniku Rīgā, bet šogad, lai iedzīvotājiem būtu ērtāk, pieņemšana notika tepat uz vietas. Liels ieguvums ir arī tas, ka konsultācija ir bez maksas. Kā atklāj K.Ūdris, šāda konsultācija Rīgas klīnikā izmaksātu 35 eiro.


Labdarības akciju atbalsta arī Ikšķiles novada pašvaldība, ierādot bezmaksas telpu konsultācijām, kā arī nodrošinot transportu tiem pacientiem, kam būs nepieciešama ķirurģiska ārstēšana. Sadarbībā ar Saldus medicīnas centru un Saldus novada pašvaldību pacientus no Ikšķiles novada  varēs ķirurģiski ārstēt gaidāmajā labdarības akcijā, kas notiks martā. 


Līdzīga akcija pēc K.Ūdra iniciatīvas īstenota Jēkabpils novadā, bet Ikšķiles novadā tā notiek jau otro gadu. Tās laikā  ārsts sniedza konsultācijas 18 pacientiem Rīgā, Rietumu klīnikā. K.Ūdris nolēmis rīkot šāda veida labdarības akcijas katru gadu.


Par savu nesavtīgo rīcību, bez maksas konsultējot un palīdzot mazaizsargātām iedzīvotāju grupām, K.Ūdris ieguvis titulu "Latvijas lepnums 2016" nominācijā "Vairāk nekā prasa pienākums".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40884

2018. gada 23. februārī, 15:08, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

R.klīnika • 2018. gada 26. februārī, 20:27
Pērnavas ielā ir klīnika. Mājas lapa arī tai ir: http://www.rietumuklinika.lv/lv/content/contacts
dr.Austrumu klīnika • 2018. gada 26. februārī, 20:11
Kur ir Rietumu klīnika?
Aina • 2018. gada 24. februārī, 18:31
Visu cieņu dakterim! Tiešām lepnums ,ka ir mums vēl sirsnīgi cilvēki.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet