Atgriezties pie raksta

Ikšķiles jaunajiem pūtējiem panākumi starptautiskā konkursā Foto

1. – 2.martā Daugavpils Universitātē notika II Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss. 

Konkursā piedalījās 213 dalībnieki no 7 valstīm (Latvija, Lietuva, Polija, Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Horvātija), 63 izglītības iestādēm.  Konkursu vērtēja starptautiska žūrija no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas. 


Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja trīs jaunie mūziķi – saksofonistes Justīne Ieva Āboltiņa, Samanta Zeļģe (ped. Emīls Avotiņš, koncertmeistare Maira Līduma), flautiste Gerda Vanaga (ped. Arta Asare, koncertmeistare Maira Līduma). 


Mūsu jaunie mūziķi ar saviem pedagogiem ieguldījuši lielu un nopietnu darbu, gatavojoties šim konkursam. Konkursa žūrija atzinīgi novērtēja jaunos pūtējus, godalgojot ar 1.vietu Justīni Ievu Āboltiņu, ar 2.vietu Samantu Zeļģi un ar 3.vietu Gerdu Vanagu.


Pēc konkursa apbalvošanas ceremonijas jaunajiem mūziķiem bija iespēja klausīties profesionālu mūziķu koncertu, ko sniedza Rīgas saksofonu kvartets.


Prieks, lepnums, gandarījums, pateicība par ieguldīto darbu jaunajām mūziķēm, pedagogiem Emīlam Avotiņam, Artai Asarei, koncertmeistarei Mairai Līdumai. Paldies par nozīmīgo un neatsveramo atbalstu  meiteņu vecākiem!


Konkursantu un pedagogu pārdomas pēc konkursa:


Jaunā saksofoniste Samanta: "Es uzskatu, ka konkurss bija ļoti labs. Tā kā konkursā bija ļoti daudz dalībnieku, tad bija liela šaurība mēģinājumu telpās. Pārējais viss bija kārtībā. Man ļoti patika Rīgas saksofonu kvartets."


Justīnes mamma Aija: "Pirms konkursa meitenes bija uztraukušās, vai  sanāks tik labi nospēlēt, kā iecerēts? Dalībnieku bija daudz, un ilgi jāgaida sava uzstāšanās kārta. Liels paldies skolotājiem Emīlam un Mairai par atbalstu un labo sagatavošanu konkursam! Paldies Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolai par iespēju piedalīties šādā konkursā! Diena bija ļoti gara un nogurdinoša, bet gandarījums par paveikto un labajiem rezultātiem sniedza prieku un labi padarīta darba sajūtu. Lai veicas arī turpmāk!"


Skolotājs Emīls Avotiņš: "Pirms konkursa bija pārliecība, ka ir izpildīts maksimums, kādu varēja izpildīt, sagatavojot audzēkņus attiecīgajā laika posmā. Šogad šim konkursam gatavojāmies  jau otro reizi, un bija zināma pieredze, ko izdarīt labāk, kā motivēt audzēkņus sasniegt labākos rezultātus, un tas vainagojās panākumiem. Konkursi, manuprāt, ir vislabākā iespēja, kur vari pierādīt sevi kā labu pedagogu. Prieks, ka šogad konkurējām ar labākajām Latvijas mūzikas skolām, kas arī deva motivāciju parādīt, ka mūsu skola ir konkurētspējīga, Ikšķiles audzēkņi ir arī talantīgi un ar savu odziņu."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40984

8. martā, 15:21, Ikšķiles novada jaunumi
Valda Jermanova, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet