Atgriezties pie raksta

IMMS pūtēju vakars "Es vēlos, lai man būtu..." Foto

2.marta vakarā Ikšķiles Tautas namā, ar kuplu skatītāju un klausītāju pulku, izskanējis Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas Pūšaminstrumentu spēles audzēkņu un pūtēju orķestra "Ikšķile" vakars.

Koncerts sākās ar vārdiem: "Es vēlos, lai man būtu burvju maiss, kas pilns ar skaņām, gavilēm, krāsām, mirdzumu, vizēšanu, prieku, laimi, sajūsmu, un svētku sajūtu. Un ar to īpašo sajūtu, kas paceļ spārnos un ilgi, ilgi nelaiž vaļā..." 


Koncerta pirmajā daļā 1.un 2.klašu jaunie pūtēji Līva Elizabete Āboliņa, Klāra Sidoroviča (flautas pēle, ped. A.Asare), Rinalds Sproģis, Gustavs Millers (klarnetes spēle, ped. L.Ivanova), Gabriels Žilins, Elija Vētra (saksofona spēle, ped. Emīls Avotiņš), Aleksandrs Atte, Toms Ulass, Gustavs Bērziņš, Raivo Dzenītis (trompetes spēle, ped. N.Krastiņš) muzicēja solo un duetos. 


Pirms koncerta jaunie mūziķi katrs bija izteikuši savu vēlējumu -  ko viņi katrs vēlētos sev – es vēlos, lai man būtu...


Ieklausieties jaunās paaudzes vēlmēs un novēlējumos: "Es vēlos, lai man būtu daudz prieka; papagaili, kas dziedātu līdzi, kad spēlē flauta; kļūt slavens un būt laimīgs; gara dzīve un talants mūzikā; saksofonu, kas skan vislabāk; skaista māja; jaunu trompeti; sasniegumus visās jomās; panākumus peldēšanā; lai visiem cilvēkiem pasaulē būtu laimīga dzīve, un lai nav neviena nabaga."


Koncerta otrajā daļā tika sumināti II Starptautiskā pūšaminstrumentu spēles konkursa laureātes J.I.Āboltiņa, S.Zeļģe, G.Vanaga.


Ar panākumu vēlējumiem, publikas pacilāto noskaņojumu, gavilēm, skaļiem un vētrainiem aplausiem izskanēja pūtēja orķestra "Ikšķile" (diriģenti Linda Ivanova un Normunds Krastiņš)  muzikālais sniegums, kas pošas ceļam uz XXVI Vispārējiem Latviešu Dziesmu svētkiem 2018.gada vasarā.


Paldies visiem jaunajiem mūziķiem, pūtēju nodaļas audzēkņiem un  pedagogiem par skaisto un brīnišķīgo darbu! Paldies orķestra dalībniekiem un viņu ģimenēm par lielo un nesavtīgo atbalstu! 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40991

9. martā, 08:26, Ikšķiles novada jaunumi
Valda Jermanova, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet