Atgriezties pie raksta

Ikšķilē tiekas melioratori  Foto

9.martā Ikšķiles novada pašvaldības Administratīvās ēkas zālē notika Latvijas Melioratoru biedrības sapulce, lai izvērtētu divu gadu laikā paveikto, aktualizētu problēmas un ievēlētu jaunu valdes sastāvu.

Uz sapulci bija ieradušies vairāk nekā 100 biedrības pārstāvji no visas Latvijas.


Sapulces atklāšanā klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs. 


 "Mēs vienmēr esam gatavi jūs uzņemt, jo jūsu darbs mums visiem ir ļoti nepieciešams. Tiklīdz novada iedzīvotājiem rodas ar meliorāciju saistītas problēmas, mēs zinām, pie kā vērsties," sacīja J.Saratovs. Priekšsēdētāja vietnieks uzsvēra, ka Latvijas Melioratoru biedrība vienmēr gaidīta Peldu ielā 22, ēkā, kurā kādreiz viņi ir saimniekojuši. 


Arī Latvijas Melioratoru biedrības valdes priekšsēdētājs Romualds Dovgjallo atklāja, ka melioratori labprāt vēlas atgriezties vietā, kur vēsturiski notikuši dažādi ar meliorācijas jomu saistīti pasākumi. 


Padomju laikā šeit atradās Meliorācijas sistēmu pārvalde, bet, kopš Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas, Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Meliorācijas daļa. Ikšķiles novada pašvaldības administrācija uz šo ēku pārvācās 2013.gadā. 


Sveicot sapulces dalībniekus, Ikšķiles novada Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone atminējās, ka pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados melioratoriem Ikšķilē bijis savs vokāli instrumentālais ansamblis, kurā viņa dziedājusi kā soliste.


Sapulces dalībniekus ar muzikāliem priekšnesumiem iepriecināja arī Ikšķiles Tautas nama bērnu vokālais ansamblis "Puķuzirnis" Sarmītes Viļumas vadībā.


Latvijas Melioratoru biedrība ir dibināta 1993.gadā kā sabiedriska organizācija.  Biedrības valdes priekšsēdētājs Romualds Dovgjallo atklāj, ka pagājušā gadsimta 90.gadu sākumā meliorācijai netika pievērsta vajadzīgā uzmanība un tā bija atstāta pašplūsmā, daudz kas bija jāsāk no nulles.


R.Dovgjallo norāda, ka meliorācijas darbi Latvijā tiek veikti, bet tos ierobežo finanšu līdzekļu nepietiekamība. Vairākos novados, tajā skaitā arī Ikšķilē pie Daugavas ir polderi, kas jākopj.


"Meliorācijas sistēma ir ļoti vajadzīga. Man ir prieks, ka mainās likumdošana, un šī sistēma sakārtojas, jo bez meliorācijas viss pārvērstos par vienu lielu purvu," atzīst J.Saratovs.


Latvijas Melioratoru biedrības kopsapulces noslēgumā tika pieņemta rezolūcija "Par meliorācijas sistēmu darbības nodrošināšanu". Uz to melioratorus rosināja 2017.gada rudens lietavas, kas pierādīja, ka neapmierinoša ūdens noteku un nosusināšanas sistēmu būvju un ierīču stāvokļa dēļ tika kavēta savlaicīga pieplūstošo ūdeņu novadīšana no meliorētajām zemēm un bija par iemeslu zemāko vietu pārplūšanai un ilgstošam augsnes pārmitrinājumam. Tā rezultātā lielus zaudējumus cieta  lauksaimniecības un meža zemju apsaimniekotāji, aplūstošo teritoriju iedzīvotāji un tika bojāti dažādi infrastruktūras objekti.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/40997

10. martā, 10:14, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet