Atgriezties pie raksta

Ikšķiles jaunajiem māksliniekiem panākumi I Ģederta Eliasa konkursā Foto

Atzīmējot latviešu mākslinieka un gleznotāja - Ģederta Eliasa - 130 gadu jubileju, Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skola uzsākusi jaunu tradīciju, rīkot vizuālās mākslas konkursu par godu māksliniekam. 

Konkursa tēma ikreiz tiks saistīta ar Ģ. Eliasa daudzpusīgajiem mākslas stiliem un žanriem.


Ar konkursa palīdzību iecerēts sekmēt audzēkņu radošās domāšanas attīstību un pilnveidot praktiskā darba iemaņas gleznošanā, grafikā, datorgrafikā un fotogrāfijā. 


Ar konkursa nolikumu iepazīstināti tiek ne tikai novada audzēkņi, bet arī mūzikas un mākslas skolas sadarbības partneri no Rumānijas, Lietuvas un Polijas.  Katru gadu konkursa tēma tiks mainīta, šogad mākslas izglītības iestāžu un interešu izglītības programmas audzēkņi konkursam varēja iesūtīt darbus, kuros atspoguļotas lauku ainavas.


Konkursa tēma - lauku ainava – tik skatam ierasta, mūžīgi tepat bijusi. Bet vai tiešām to pazīstam? Kas atveido dabas tēlu? Krāsas, ritmi, forma, ikdienišķas sadzīviskas ainas, gadalaiki, un mazas smalkas nianses. Ieraugi un iepazīsti savas zemes lauku ainavu ar mākslinieka acīm!


Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas 10 jaunie mākslinieki tika izvirzīti uz konkursa otrās kārtas norisi Jelgavā. Mūsu skolu pārstāvēja mākslas sagatavošanas klases audzēkņi – Nikola Blūma, Enija Pijola, Kate Kravale, Jasmīna Lasmane, Ādams Kļaviņš, un profesionālās ievirzes programmas audzēkņi - Keita Katrīna Ņikitina, Jūlija Broka, Telma Kancēviča, Alekss Pavilonis, Māris Ušvils. 


Konkursa žūrija piešķīra Atzinības rakstus Katei Kravalei par darbu "Pie ezera" (grafika, ped. Rita Ļegčiļina-Broka) un Telmai Kancēvičai par darbu "Migla" (akvarelis, ped.Laila Balode).


Konkursa laureātu apbalvošana notiks 26.aprīlī Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.


Prieks un lepnums par mūsu skolas audzēkņu un pedagogu kopīgi ieguldīto darbu un sasniegumiem. Lai izdodas!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41256

2018. gada 12. aprīlī, 08:06, Ikšķiles novada jaunumi
Valda Jermanova, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet