Atgriezties pie raksta

"Gada sportists" Ikšķilē – Alvis Krilovskis, "Gada sportiste" – Inga Zālīte Foto

14.aprīlī Tīnūžu Tautas namā norisinājās Ikšķiles novada pašvaldības organizētā konkursa "Sporta laureāts 2017" balvu pasniegšanas svinīgā ceremonija.

Jau vienpadsmito reizi Ikšķiles novada pašvaldība godināja sportistus, sporta komandas, organizācijas un atbalstītājus, sakot paldies par panākumiem sportā, Ikšķiles novada tēla popularizēšanu un sporta nozares attīstību novadā. 


Svinīgo balvas pasniegšanas ceremoniju atklāja Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa:  "Ikšķiles novada pašvaldība vienmēr lepojusies ar to, ka mūsu novadā dzīvo daudz pazīstamu sportistu, sporta entuziastu un sporta organizatoru. Pašvaldības mērķis ir attīstīt sportu. Šobrīd novada sporta zāles ir piepildītas no septiņiem rītā līdz vienpadsmitiem vakarā, tāpēc pašvaldība virza ideju par jaunas sporta halles, baseina un pludmales volejbola laukuma būvniecību. Mūsu stratēģiskais mērķis, kas nestu rezultātus ilgtermiņā, ir sporta skolas dibināšana. Paldies jums visiem, ka atbalstāt sporta pasākumus, piedalāties tajos un sasniedzat labus rezultātus!"


Sporta laureātus uzrunāja Ikšķiles novada pašvaldības sporta pasākumu organizatore Agita Kābele: "Ikšķiles novadā gadā tiek organizēti vairāk nekā 30 sporta pasākumi, un tas notiek pateicoties jums, jo jūs esat daļa no organizatoriem. 2017.gadā aizsākās arī daudzas jaunas sporta aktivitāšu tradīcijas - pirmo reizi tika organizēts Sporta laureātu godināšanas pasākums Ikšķiles novada bērniem un jauniešiem, Olimpiskā diena,  Sporta nakts, vairāki citi sporta un veselību veicinoši pasākumi Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksā "Zilie kalni" . Arī šogad plānoti vairāki vērienīgi sporta pasākumi."


Jau tradicionāli konkursā "Sporta laureāts 2017" tika izvirzītas vairākas nominācijas. Balvas pasniedza Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa.


Nomināciju "Gada sporta organizācija" par Ikšķiles novada vārda popularizēšanu, iedzīvotāju iesaistīšanu sportā, par aktīvu līdzdarbību Ikšķiles novada sporta dzīvē saņēma biedrība "Izturība".


Nominācija "Gada sportiste" tiek piešķirta par īpašiem un augstiem sasniegumiem sportā un Ikšķiles novada vārda popularizēšanu. Pavisam šai nominācijai bija pieteiktas trīs sportistes. Atzinības balvu saņēma jāšanas sporta veida pārstāves Arta Celma un Antra Cukermane.


Galveno balvu nominācijā "Gada sportiste" ieguva maratona skrējēja Inga Zālīte.


Nominācija "Gada sportists" tiek piešķirta par īpašiem un augstiem sasniegumiem sportā un Ikšķiles novada vārda popularizēšanu. Šai nominācijai pašvaldība saņēma trīs pieteikumus. Atzinības balvas pasniedza "3Bro" motokrosa komandas sportistiem Renāram Līmanim un Krišjānim Celmam.


Galveno balvu nominācijā "Gada sportists" ieguva Alvis Krilovskis, kurš pievērsies tādiem izturības sporta veidiem kā skriešana, riteņbraukšana, peldēšana, triatlons un distanču slēpošana.


Pašvaldība paldies teica arī tiem sporta entuziastiem un nesavtīgiem sporta dzīves organizētājiem novadā, kuri aktīvi līdzdarbojoties un ar savu pienesumu veicina Ikšķiles novada sporta attīstību, padarot to interesantāku, motivējot cilvēkus aizvien vairāk un aktīvāk pavadīt savu ikdienu.


Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektors Mariss Martinsons pasniedza Pateicības rakstus biedrībai "Ikšķiles velo", tās pārstāvim Iļjam Sinaginam, projekta "Pirmie soļi slidošanā" idejas autoram un ilggadējam Nacionālās hokeja izlases spēlētājam, Hokeja skolas "Kurbads" direktoram Jurim Štālam, biedrībai "Fizkultūras nora", biedrībai "Ikšķiles bērnu un jaunatnes tenisa skola", biedrībai "Daiļslidošanas klubs "Slidotprieks"", biedrībai "Igora Miglinieka sporta skola", biedrībai "Bērnu un skolēnu sporta centrs "Ikšķile"", SIA "Gimnasium", biedrībai "KS Sporta klubs", biedrībai "Interešu klubam "Green horse", biedrībai "Xskill racing team" un biedrībai "Ūdenssporta klubs "Kambīze"".


Šogad par godu Latvijas Valsts simtgadei tiks izdota grāmata "Latvijas 100 gadu sporta senioru sporta vēsture". Šajā grāmatā tiks ietverti Ikšķiles novada sportisti - seniori. Atzinības balvas saņēma goda viesi, kuri ilgus gadus aktīvi iesaistījušies sporta dzīvē, bijuši sporta meistari, čempioni, treneri, sporta skolotāji - pieredzējuši un profesionāli sportisti,- katrs ar savu dzīves pieredzi un stāstu.


Silvija Jakubova - bijusī Latvijas izlases dalībniece, kura izlases sastāvā bija no 1960.līdz 1970. gada un pārstāvēja valsti vieglatlētikā – sprinta distancēs. Ir vairākkārtēja godalgoto vietu ieguvēja Latvijas čempionātos. Piedalījusies PSRS tautas spartakiādē izcīnot 2.vietu 4x200m stafetē.


Jānis Jakubovs - bijušais Latvijas un PSRS izlases vieglatlēts, PSRS čempions. Vairākkārtējs godalgoto vietu ieguvējs Latvijas čempionātos. Ziemas meistarsacensībās sportā Ļeņingradā 800 m skriešanā uzstādīja Pasaules rekordu.


Edvīns Zāģeris - bijušais Latvijas vieglatlēts, bijis PSRS čempions, PSRS tautu spartakiādes čempions, 14 reižu bijis Latvijas čempions barjerskriešanā, 1964. gadā  piedalījies vasaras olimpiskajās spēlēs Tokijā (startējot 400 m/b). 80. gados Edvīns Zāģeris novadā strādājis par sporta metodiķi kolhozā.


Olga Zāģere - bijusī izlases dalībniece vieglatlētikā, pieckārtēja Republikas čempione barjerskriešanā. 5.Tautas spartakiādē izcīnījusi 2 sudraba medaļas 100m/b un 200m/b. Pēc sporta karjeras beigšanas Olga strādāja par treneri un pasniedzēju ASK Rīga, Aviācijas institūtā un medicīnas sporta katedrā.


Dainis Bremze - bijušais latviešu kamaniņu braucējs, kurš PSRS komandas sastāvā piedalījās 1976. un 1980.gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs. No 1998. līdz 2001. gadam bija Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents. Izveidojis kamaniņu trasi Ikšķilē Smilšukalnos.


Rolands Berdašs - burāšanas sporta meistars – treneris. 1996. gadā ieguvis Latvijas Zēģelētāju savienības Atzinības rakstu par ieguldījumu burāšanā un 2000. gadā ieguvis Latvijas Zēģelētāju savienības atzinības rakstu. Bija PSRS izlases dalībnieks. Pēc 1982. gadā sāka strādāt par treneri Ķīšezera augstākajā sporta meistarības skolā par burāšanas treneri.


Vilnis Priediens – aktīvi ar sportu nodarbojas vēl joprojām, piedaloties sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Viļņa aizraušanās ir airēšana. Vilnis airē 57 gadus. Bijis Latvijas un PSRS izlasēs, starptautiskais airēšanas tiesnesis. Kā veterāns pirmo reizi Latviju pārstāvēja 1986. gadā Bruno, bet no 1993. gada regulāri piedalās pasaules čempionātā un Pasaules veterānu spēlēs, kas notiek ik pa četriem gadiem. 2017. gadā spēlēs Oklendā (Jaunzēlande) izcīnīja zeltu 4X, sudrabu 4 - un 8+ bronzu savā vecuma grupā.


Pateicības vārdi tika veltīti arī biedrībām un organizācijām, kuras jau vairākus gadus sadarbībā ar pašvaldības atbalstu organizē sporta sacensības - biedrībai "Sporta klubs "Sportlat"", biedrībai "Baltijas sports", biedrībai "Briedis bedrē brikšķināja", Igo Japiņa sporta aģentūrai "SEB velo maratons".


Pasākumu vadīja Aleksandrs Tuguševs, bet vakara gaitā ar priekšnesumiem priecēja Liepājas ceļojošā cirka viesmākslinieki., iesaistot arī skatītājus.


Pēc pasākuma oficiālās daļas viesi varēja nobaudīt svētku torti, kā arī atpūsties ar grupu "Ballīšu orķestris". 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41277

2018. gada 15. aprīlī, 11:52, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet