Atgriezties pie raksta

Ikšķilē šonedēļ notiek studentu plenērs Foto

No 23.aprīļa līdz 26.aprīlim Ikšķilē notiek Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes ainavu arhitektūras un plānošanas maģistrantūras studentu plenērs, kura laikā izstrādās tautā sauktā "Vecā parka" jeb "Garnizona parka" teritorijas ainavas attīstības un labiekārtošanas projektus.

Profesionālu ainavu arhitektūras pasniedzēju vadībā  izstrādātie studentu priekšlikumi skvēra attīstībai ļaus pašvaldībai saskatīt ainavā jaunas iespējas un attīstības potenciālu, kā arī skaidri definēt darba uzdevumu būvprojekta izstrādei.


23. aprīlī Ikšķiles novada pašvaldībā notika plenēra atklāšana. Tajā klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Viņš uzvēra, ka pašvaldība aktīvi risina pilsētvides sakārtošanas jautājumus, piemēram,  ir labiekārtots 800 gades skvērs un Ozoliņa parks. Priekšsēdētājs aicināja studentus izstrādāt tādus projektus, kurus būtu iespējams reāli īstenot.


Savukārt vēstures pārzinātājs Jānis Hartmanis sniedza īsu ieskatu par Ikšķiles vēsturi, akcentējot "Vecā parka' nozīmi vēstures notikumu attīstībā. Viņš atklāja, ka šī vieta nav speciāli kā veidota parka teritorija, jo kādreiz šeit atradies armijas garnizons.  


Klātesošos uzrunāja arī Ikšķiles novada galvenā māksliniece Irisa Janevica, kā arī sadarbības projekta iniciatore, Zemes ierības inženiere Guna Cielava.


26.aprīlī notiks plenēra noslēguma pasākums, kurā studenti prezentēs savas idejas teritorijas labiekārtošanai, kā arī tiks apzināti labākie projekti.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41347

2018. gada 24. aprīlī, 07:39, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet