Atgriezties pie raksta

Ikšķilieši piedalās XI Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātru festivālā Foto

XI Starptautiskais bērnu un jauniešu teātru festivāls "...un es iešu un iešu!" norisinājās divas dienas Valmieras Drāmas teātrī un Valmieras Viestura vidusskolā, piedāvājot skatītājiem 52 izrādes.

Festivālā piedalījās ap 850 dalībnieku, kuri Valmierā bija ieradušies no visas Latvijas – Madonas, Limbažiem, Jelgavas, Ogres, Liepājas, Rūjienas, Gulbenes, Alūksnes, Salaspils, Siguldas, Jūrmalas Rīgas, Ikšķiles un citām pilsētām un novadiem. Jau otro gadu festivālā piedalījās arī skolēnu teātris no Lietuvas.


Šogad festivāls bija veltīts Latvijas simtgadei, tāpēc skolēnu teātru režisori tika aicināti īpaši domāt par repertuāra izvēli, proti, vairāk izvēlēties latviešu dramaturgu darbus. Tāpat šis notikums  bija īpašs arī ar to, ka pirmo reizi izrādes tika demonstrētas ne tikai Viesturskolā, bet arī Valmieras Drāmas teātrī, sniedzot jauniešiem iespēju izbaudīt profesionālā teātra skatuvi.


Ikšķiles vidusskolu festivālā pārstāvēja divi iestudējumi: "Zelta zirgs" (režisors Oskars Kļava) 12. klases izpildījumā pēc Raiņa tāda paša nosaukuma lugas motīviem VDT mansarda zālē, savukārt mazās formas uzvedums "Atdzīvojusies fotogrāfija" (režisore Zane Bēķe) 9.b kl. skolēnu grupas izpildījumā - stāsts par  ikšķilieša, pretošanās kustības dalībnieka Roberta Jansona dzīvi, atklājot daudzu represēto likteņus, nozīmīgas mūsu tautas vēstures lappuses - tika rādīts 21.aprīlī uz Viesturskolas Lielās zāles skatuves. 


Dodot ceļazīmi dalībai šajā skolu teātriem tik nozīmīgajā notikumā, skolēnu teātru sniegumu videoversijā pirms festivāla vērtēja Valsts izglītības satura centra izveidota žūrija pēc šādiem kritērijiem: dramaturģiskā materiāla izvēle, režisora darbs, aktieru darbs, audiovizuālais noformējums un izrādes koptēls. Abi ikšķiliešu iestudējumi tika novērtēti ar 2. pakāpi, kas šādā apjomīgā pasākumā ir atzīstams sasniegums. 


Savukārt festivāla laikā darbojās jauniešu žūrija, kas vērtēja izrādes, izvirzīja savas nominācijas un noslēgumā pasniedza atzinības rakstus un specbalvas. Izrādei "Zelta zirgs" tika nominācija kā latviskākajai izrādei, savukārt uzvedums tika novērtēts kā faktiem bagātākais dramaturģiskais materiāls. 


Tās tiešām bija divas radošas, izglītojošas, iedvesmojošas un mākslinieciska baudījuma pilnas dienas, kad skolu teātri varēja rādīt savu sniegumu, kā arī priecāties par citu veiksmēm un tās atzinīgi novērtēt. 


"Paldies Ikšķiles novada pašvaldībai par atbalstu! Ikšķiles vidusskolas skolēni godam  pārstāvēja savu novadu un skolu šādā Latvijas skolu teātriem tik nozīmīgā pasākumā. Tas ir pamatīgs ieguldījums skolēnu radošā un intelektuālā potenciāla attīstībā," festivāla dalībnieku vārdā saka Ikšķiles vidusskolas skolotāja Zane Bēķe. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41365

2018. gada 25. aprīlī, 07:40, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet