Atgriezties pie raksta

Sakopta vide - Ikšķiles novada domes prioritāte

Ikšķiles novada pašvaldības domes sēdē izpilddirektors Mariss Martinsons informēja par iepriekšējā mēneša laikā paveiktajiem pašvaldības darbiem, kur galvenā prioritāte ir virkne izsludinātu un pabeigtu iepirkumu vairākiem būvniecības projektiem.

Sekmīgai un pēc iespējas efektīvai sporta skolas un halles ar baseinu projekta realizācijai pašvaldības pārstāvji pieredzes apmaiņā aprīļa vidū apmeklēja sporta kompleksus Holandē. Attīstības nodaļas vadītāja Dina Vārslavāne uzskatāmā veidā prezentēja apmeklētās sporta ēkas, informējot par to funkcionalitāti, tehniskajiem risinājumiem un ēku plānojumu. Tika uzsvērts, ka telpas iekārtotas vienkārši un askētiski ar daudzām stiklotām sienām, lai, piemēram, bērnu vecāki varētu sekot līdzi treniņu gaitai. Plaša vieta tiekot atvēlēta atpūtas zonām ar kafejnīcām, kur apmeklētāji var nesteidzīgi pavadīt laiku, vērojot sporta nodarbības. Šobrīd noslēgtā līguma ietvaros norit projekta priekšizpēte gan par tā tehnisko, gan ekonomisko risinājumu.


Aktīvu diskusiju raisīja darba kārtībā iekļautais jautājums par pašvaldības piedalīšanos un līdzfinansējuma nodrošināšanu projektu konkursā, rīcībā "Atbalsts vides radīšanai vai labiekārtošanai, kurā tiek realizēta vietējā produkcija, un jaunu realizācijas veidu īstenošana".


Iecere ir izveidot 2000m2 plašu asfaltētu laukumu ceļa malā līdzās degvielas uzpildes stacijai "Neste" virzienā uz Tīnūžiem, turklāt pašvaldība ir vienojusies ar zemes īpašnieku par teritorijas izmantošanu, kura izbūvei lielāko finansējuma daļu sedz Eiropas Savienības struktūrfondi.  Šādi tiktu ne vien atbalstīti mazie uzņēmēji un sīkražotāji, bet arī pasargāti gan tirgotāji, gan pircēji no bīstamas un nedrošas tirdzniecības šoseju malās.


Sakoptas vides veidošanā Ikšķiles novada pašvaldība ir iecerējusi arī labiekārtot domes ēkas tuvumā esošo teritoriju, nojaucot un demontējot veco, ekspluatācijai bīstamo noliktavas ēku. Saskaņā ar normatīvos noteikto, šī ir publiskās apbūves teritorija, kurai ir jābūt sabiedrībai pieejamai. Šobrīd līdzās atrodas tenisa korts, tāpēc pašvaldības ieskatā lietderīgi attīstīt šo vietu kā tenisa kortu kompleksu, kas sevī ietvertu gan slēgtus, gan atklātus tenisa kortus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41368

2018. gada 25. aprīlī, 15:51, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

to sakopta vide • 2018. gada 26. aprīlī, 11:56
Tas tāpēc ,ka tagad ir viss viss vājākie vadītāji domē un Ikšķiles mājā un lūk kur ir arī rezultāts.Vada tie kam būtu pašiem jāslauka ielas ,jo par vadīšanu ir maza sajēga.
sakopta vide • 2018. gada 26. aprīlī, 10:41
Vai putekļainas ielas un piedūmota pilsēta būtu tā sakoptā vide?
visu savējiem • 2018. gada 26. aprīlī, 10:38
Tenisa korti tikai izredzētajiem. Sportu ar vārdiem atbalsta, bet ar darbiem... šogad finansējums šķiet mazākais vēsturē, ja vien to var vispār saukt par finansējumu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet