Atgriezties pie raksta

Bibliotēku darbinieku diena Ikšķilē un Tīnūžos Foto

Ogres reģiona Bibliotēku darbinieku diena ceturtdien sākās ar aizlūgumu par bibliotēku darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem Ikšķiles Svētā Meinarda luterāņu baznīcā.

Draudzes mācītājs Dzintars Laugalis sacīja arī tā: "Man šodien ir liels prieks jūs uzrunāt, mīļie bibliotekāri. Kaut kas starp mācītājiem un bibliotekāriem ir kopīgs." Izrādās, ka kopīgais ir vārds un grāmatas. Bībele ir grāmata, bet bibliotēka nav tikai grāmatu glabātuve, tā ir arī kultūras centrs.


Dace Jansone, Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja, bibliotekārus aicināja uz kopīgu fotografēšanos Ikšķiles estrādē, bet Ikšķiles novada Kultūras mantojuma centra "Tīnūžu muiža" vadītājs Kaspars Špēlis izraudzījās vienu no daudzajiem iespējamajiem maršrutiem, lai kaut nedaudz iepazīstinātu ciemiņus no citiem novadiem ar Ikšķiles un tās apkārtnes kultūrvēsturisko bagātību un mūsdienu sasniegumiem.


Bibliotēkas darbinieku dienā jubilāru sveikšana notika Tīnūžu Tautas namā, kur klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs, atklājot, ka bibliotekārus var uzskatīt par viedokļu līderiem, jo viņi vienmēr zina, kas ir jauns un ko var cilvēkiem ieteikt. Pašvaldības ziņā ir parūpēties par jaunām telpām Ikšķiles novada Centrālajai bibliotēkai – tās būs Skolas ielā 4. Pēc ēkas renovācijas ikšķiliešiem būs iespējas iepazīt visu, ko var sniegt mūsdienīgi aprīkota bibliotēka.


Jaunas telpas bibliotēkai būs arī Ogrē – to apstiprināja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš. Viņš uzsvēra, ka būt bibliotekāram nav profesija, tā ir misija, jo tādējādi cilvēku dzīves var padarīt interesantākas. Grāmatu lasīšana attīsta fantāziju, katram lasītājam ir savs redzējums.


Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) direktore Jautrīte Mežjāne pateicās bibliotekāriem par paveikto darbu, sapratni, atbalstu, par padomiem un labām idejām, ko visiem kopā realizēt. 


Bibliotēku darbinieku dienas vērienīgākais pasākums bija darba jubilāru sveikšana. Par katru no klātesošajiem īss raksturojums, varbūt atklājot arī kādas kolēģiem nezināmas interešu šķautnes. 


Par Ivetu Skrebeli, OCB Bērnu literatūras nodaļas vadītāju, kura bibliotēku darbā aizvadījusi 40 gadus, citu starpā arī šādi vārdi: "Ar meistarību un ļoti labām valodas dotībām piesaista un aizrauj mazos lasītgribētājus. Kā viņa pati saka – no meža izrunās pat velnu. Un neviens par to nešaubās."


"Ķeguma novada bibliotēkas Tomes bibliotēka ir vietējās sabiedrības informācijas, izglītības un sabiedrisko aktivitāšu atbalsta centrs, novada vēstures un kultūras mantojuma saglabāšanas centrs. Tā ir aktuālas literatūras bibliotēka," tā ir oficiālā informācija par pašu bibliotēku, bet kā kolēģi raksturo Tomes bibliotēkas vadītāju Agitu Freibergu (35 darba gadi)? Lūk, tā: "Vienmēr kulturāli atturīga, klusa. Citu kolēģu skatījumu vai veikumu novērtē objektīvi. Mūsdienīgi saredz aktuālo, bet paliek diezgan nelokāmi pie sava. Uzticas sev, parunā ar sevi un izlemj."


Diemžēl dažādu apstākļu vai nepārvaramas varas dēļ ne visi darba gadu jubilāri Tīnūžu tautas namā savā svētku dienā bija klāt, bet sarakstā sumināmo skaitā šogad ir: Aija Pulkstene (OCB) – 45 darba gadi, Iveta Skrebele (OCB) – 40, Agita Freiberga (Tomes pagasta bibliotēka) – 35, Inga Galvāne (Jumpravas pagasta bibliotēka) – 30, Elita Juberte (OCB) – 30, Iveta Ikauniece (OCB) – 25. Savukārt 15 gadus bibliotēku darbā aizvadījusi Elita Igaune (Ogresgala pagasta bibliotēka) un Marija Kusiņa (Krapes pagasta bibliotēka).


Par Ogres reģiona Bibliotēku darbinieku dienas svētku organizēšanu paldies Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras pārvaldei un Ogres Centrālajai bibliotēkai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41379

2018. gada 27. aprīlī, 09:22, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Kolēģi • 2018. gada 27. aprīlī, 21:27
Paldies par neaizmirstamo svētku dienu bibliotekāriem! Jutāmies ļoti, ļoti gaidīti! Izbaudījām daudzus emocionālus brīžus gan baznīcā, gan ekskursijas laikā, gan krāšņajā Tīnūžu tautas namā. Kur Dace Jansone - tur mīlestība pret cilvēkiem, viss padomāts līdz sīkumam un perfekts komandas darbs. To nevar nepamanīt. Paldies katram, kas veidoja šo dienu! Paldies Ikšķiles novada pašvaldībai! Pamācoši un apskaužami! Ļoti skaists un sakopts novads!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet