Atgriezties pie raksta

Ikšķilieši Kurzemes skolās rādīs uzvedumu "Atdzīvojusies fotogrāfija"

Pasākums norisināsies Latvijas valsts simtgades jauniešu iniciatīvas "Pilsēta izAicina" ietvaros, informē Ikšķiles vidusskolas skolotāja, skolēnu teātra vadītāja Zane Bēķe.

Ar projektu konkursa "Pilsēta izAicina", ko organizē Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Kultūras ministrijas un Latvijas valsts simtgades biroju, finansiālo atbalstu un Aizputes novadpētniecības muzeja starpniecību 3.maijā divās Aizputes novada skolās – Dzērves un Kalvenes pamatskolās -  viesosies Ikšķiles vidusskolas 9.b klases skolēnu grupa ar teātra uzvedumu “Atdzīvojusies fotogrāfija”, kas stāsta par īpašu cilvēku – Robertu Jansonu, dzimušu kurzemnieku, kurš mācījies Dzērves pamatskolā, bet tālākās dzīves gaitas atvedušas uz Ikšķili, kur pašlaik viņš vada savas vecumdienas. 


Roberts Jansons kā pretpadomju pagrīdes organizācijas "Kursa", kas darbojās Liepājas un Aizputes apriņķos, dalībnieks ir cietis staļiniskajās represijās,  apsūdzēts par pretošanos padomju varai un ticis izsūtīts uz Sibīriju.


Tā būs netradicionāla vēstures stunda, kas skolēniem stāstīs par viena cilvēka likteni, bet tajā ietvertas daudzas nozīmīgas mūsu tautas vēstures lappuses.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41389

2018. gada 28. aprīlī, 08:29, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet