Atgriezties pie raksta

Ikšķilē daudz paveic novada sakopšanā Lielajā Talkā Foto

28.aprīlī Lielās Talkas ietvaros arī Ikšķiles novadā tika organizēti dažādi labiekārtošanas un sakopšanas darbi.

Kā informēja Ikšķiles novada pašvaldības Saimniecības nodaļas vadītājs Valentīns Špēlis, šogad talcinieki strādāja daudzās vietās Ikšķiles novadā. 


Novadnieki talkoja Saulesdārzā, Ceplīšos, Gabrānu pieturas teritorijā, Silu un Lazdukalnu kapu teritorijā, Kalnājos, Irbenāju ielas teritorijā, kā arī daudzās citās vietās. Jaunieši šogad rosījās Lupīnu ielas stadionā, sakopjot skeitparka teritoriju. 27.aprīlī NBS Štāba un Apgādes rota sakopa "Kaparāmuri I" kapus.


Jau tradicionāli Ikšķiles novada kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža" organizēja Kābeļu kalna sakopšanas darbus. Talkas vadītājs Kaspars Špēlis ir gandarīts par paveikto - savākti atkritumi un daļa no koku zariem, nogrābti atsevišķi laukumi, kā arī uzstādīts informatīvais stends par arheoloģisko pieminekli "Kābeļu senkapi".


Talkas dienā atkritumu apsaimniekotājs "Clean R" izvietoja 5 lielos konteinerus: pie katlu mājas Birzes ielā, Lupīnu ielā pie stadiona, Saules dārzā pie dzelzceļa pārbrauktuves, mašīnu stāvlaukumā pie pašvaldības ēkas, Ceplīšu centrā. Kā informēja V.Špēlis, jau ap pusdienas laiku trīs lielie konteineri bija piepildīti. INPSIA "Ikšķiles māja" talkas dienā cītīgi sekoja, lai pilnie atkritumu maisi tiktu operatīvi izvesti.


Savukārt projekta "Lejasdaugavas novadu iedzīvotāju iesaiste velo un ūdenstūrisma maršrutu par godu Latvijas simtgadei izstrādē, kā arī vides izglītošanā" ietvaros notika Dubkalnu ūdenskrātuves tīrīšanas un krastmalas sakopšanas darbi.


Sadarbojoties ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un SIA “FLO-TEX” tika veikta ūdenskrātuves tīrīšana, novācot potenciāli bīstamos priekšmetus, kas varētu apdraudēt peldētāju drošību. No ūdenskrātuves tika izceltas vairākas automašīnu riepas, kā arī citi atkritumi.


Zilo kalnu sakārtošanas darbos iesaistījās Ikšķiles novada jaunsargu vadītājs Andris Juškāns no Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona kopā ar aktīvākajiem jaunsargiem. Kopā ar viņiem strādāja  Ikšķiles vidusskolas 11.klases apmaiņas programmas skolniece no Vācijas, kura regulāri apmeklē arī jaunsargu apmācības.


Talku rīkoja Ikšķiles novada pašvaldība, sadarbībā ar OINPA TSAK "Zilie kalni" AA projekta "Lejasdaugavas novadu iedzīvotāju iesaiste velo un ūdenstūrisma maršrutu par godu Latvijas simtgadei izstrādē, kā arī vides izglītošanā" ietvaros.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41395

2018. gada 28. aprīlī, 16:02, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

Līvs • 2018. gada 29. aprīlī, 17:32
Vai čekists savickis arī talkoja un apkopa savu latvju un līvu nīdējam meinardam uzstādītā "pieminekļa" apkārtni Ikšķilē?
Līvs • 2018. gada 29. aprīlī, 17:27
V

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet