Atgriezties pie raksta

Tīnūžos vienkopus satiekas mākslas un mūzikas ļaudis Foto

28.aprīlis Tīnūžos tika aizvadīts zem Mākslas dienu zīmes. Visas dienas garumā noritēja gan Starptautiskais glezniecības plenērs "Dižozoli - Latvijas simtgades liecinieki", gan arī IV  Latvijas vokālo ansambļu festivāls "Mūsu dziesma Latvijai".

Glezniecības plenēra pirmajā daļā mākslinieki noklausījās lekciju "Dižozoli", kurā Māris Zeltiņš sniedza informāciju par ozolu svarīgo nozīmi kopējā pasaules ekosistēmā. Māris Zeltiņš līdz ar "Dabas retumu krātuves" kolēģiem meklē un apseko Latvijas dižkokus, organizē to atbrīvošanas talkas saglabāt. Savukārt pēc lekcijas mākslinieki devās dabā, lai iemūžinātu ozolus savos mākslas darbos.


Kā atklāja viena no plenēra organizatorēm, biedrības "Rasas krāsas" vadītāja, Mag/art Lauma Palmbaha, mums ir liela bagātība - vismaz 200 gadus vecie Tīnūžu ozoli. "Tā kā ir Latvijas simtgade, tad sapratām, ka ideja par plenēru nākusi kā dāvana, jo šeit ir resurss, ar ko varam lepoties -  ar skaistiem, vareniem ozoliem. Tā ir liela vērtība, kuru mēs kā mākslinieki varam padarīt atkal krāsaināku." Palmbahas kundze uzsvēra, ka mums ir tas gods būt aculieciniekiem kaut īsam brīdim šo ozolu dzīvei: "Pirmos 300 gadus ozolam ir bērnība, nākamos 300 gadus - jaunība un briedums, un tikai pēc tam, nākamos 300 gados, notiek novecošana. Tie izauklē putnus, kukainīšus,- tā ir vesela ekosistēmas neatņemama daļa. Mums ir pienākums par to domāt. Šodien mākslinieki šo skaisto pievienoto vērtību aktualizē savos darbos."


Savukārt paralēli plenēram norisinājās IV Latvijas vokālo ansambļu festivāls "Mūsu dziesma Latvijai", kurš šogad pulcēja lielu skaitu dalībnieku. To atklāja ar kopīgi nodziedāto festivāla himnu "Dzīve pilna mūzikas", kuras mūzikas autors ir Didzis Rijnieks. Festivāla pirmajā dienā notika meistarklases kopā ar vokālās grupas "Latvian Voices" mūziķēm Lauru Jēkabsoni un Zani Stafecku. Meistarklases ietvaros mūziķes īsā lekcijā iepazīstināja ar a cappella žanra daudzveidīgumu, kā arī demonstrēja atraktīvu iedziedāšanās metodiku, bet pēc tam notika darbs grupās.


Noslēguma pasākumā Tīnūžu Tautas nama zālē pulcējās glezniecības plenēra dalībnieki. Tā ieskaņā sveicienus no IV  Latvijas vokālo ansambļu festivāla nesa Ingunas Rijnieces vadītais jauktais vokālais ansamblis "Gaudium", veltot māksliniekiem divas dziesmas a capella izpildījumā. 


Savukārt mākslinieks Čārlzs Deivids Kellijs no Amerikas dalījās pārdomās par mākslu kā savu izjūtu paudēju un  aizvadīto glezniecības plenēru. Viņš uzsvēra, ka gleznot Tīnūžu ozolus bija liels gods, apzinoties to nenosakāmo vērtību.


Pasākuma noslēgumā klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs. Viņš pateicās māksliniekiem par brīnišķīgajiem darbiem, kuri savu mājvietu iegūs kādā no pašvaldības iestādēm. Savukārt mākslinieki teica paldies pašvaldībai par lielisko sadarbību.


Starptautisko glezniecības plenēru organizēja nodibinājums "Partneri", biedrība "Rasas krāsas", kustība "Imago Dei" sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību. Plenērā piedalījās gandrīz 30 mākslinieki no Latvijas, Igaunijas un Amerikas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41398

2018. gada 29. aprīlī, 09:25, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet