Atgriezties pie raksta

Ikšķilē izskanējis IV Latvijas vokālo ansambļu festivāls Foto

28. un 29.aprīlī Ikšķiles novadā norisinājās IV Latvijas vokālo ansambļu festivāls "Mūsu dziesma Latvijai", kas bija veltīts Latvijas simtgadei.

Latvijas vokālo ansambļu festivāls Ikšķiles novadā notiek jau ceturto reizi, un šogad tas turpinājās divas dienas. 


Pirmajā dienā Tīnūžu Tautas namā festivāla dalībnieki piedalījās meistarklasēs kopā ar vokālās grupas "Latvian Voices" mūziķēm Lauru Jēkabsoni un Zani Stafecku. Meistarklases ietvaros mūziķes iepazīstināja vokālo ansambļu dziedātājus ar a cappella žanra daudzveidīgumu, kā arī demonstrēja atraktīvu iedziedāšanās metodiku. Meistarklasēs apgūto festivāla dalībnieki parādīja noslēguma koncertā. Latvijas vokālo ansambļu festivāla "Latvian Voices" meistarklašu kora sniegumā dzirdējām Lauras Jēkabsones dziesmu "Noriet saule vakarā (i)" (latviešu tautasdziesmas vārdi). 


29.aprīlī festivāls turpinājās ar garīgās mūzikas koncertu Ikšķiles Ev.luteriskajā Sv.Meinarda baznīcā, bet noslēguma koncerts notika Ikšķiles Tautas namā.


Festivāla noslēguma koncertu atklāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs: "Latvieši ir dziedājuši vienmēr - arī tad, kad varbūt vēl sevi neapzinājās kā latvieši, arī tad, kad pirms simts gadiem tapa mūsu valsts, un arī tad, kad bijām pazaudējuši savu valsti. Protams, bija obligātais repertuārs, ko visi dziedāja, bet bija arī tautasdziesmas, kuras nekad nemainījās, bija patriotiskās dziesmas ar zemtekstu – un savējie vienmēr to saprata..."  Domes priekšsēdētāja vietnieks pateicās Ikšķiles Tautas nama vokālā ansambļa "Gaudium" vadītājai Ingunai Rijniecei par ieguldīto darbu festivāla organizēšanā.


Noslēguma koncertā dziedāja "Stīga" (Rīga) Rūjienas Sv. Bērtuļa baznīcas draudzes ansamblis, "Eliksīrs" (Bauska), "Klusie ūdeņi" (Naukšēni), "Tieši tāpēc" (Vaive), Rembates dāmu ansamblis, "Priekā" (Cīrava), "Kaprīze" (Vangaži), "Dzelde" (Mārupe), "Vīzija" (Kalsnava) un "Gaudium", "Nona", "Tikai tā" (Ikšķile).


Koncerta izskaņā Apvienotais IV Latvijas vokālo ansambļu festivāla koris nodziedāja Didža Rijnieka sacerēto festivāla himnu "Dzīve pilna mūzikas" ar Ojāra Vācieša vārdiem.


Pēc noslēguma koncerta visi festivāla dalībnieki tika aicināti uz kolektīvu ballīti "Rokenrola pavasaris", kurā muzicēja rokenrola grupa "Billy B and his sonic rockets".


Festivālu organizēja vokālais ansamblis "Gaudium" sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41406

2018. gada 30. aprīlī, 08:18, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ilze • 2018. gada 26. maijā, 10:16
Piekritu.
Sesks Fabregass • 2018. gada 2. maijā, 11:11
Labi noorganizēts, interesants, jauks pasākums ar superīgu baļļuku! Paldies organizatoriem!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet