Atgriezties pie raksta

Dzintara Soduma balvas laureāti - Silvija Brice un Mārtiņš Zvīdriņš

Jau sesto reizi piešķirta Ikšķiles novada pašvaldības iedibinātā Dzintara Soduma balva par novatorismu literatūrā, informē Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone.

Šogad, žūrijai lemjot vienbalsīgi, laureāti ir tulkotāja Silvija Brice par vācu rakstnieka Gintera Grasa pēdējās grāmatas "Par beidzamību" (Apgāds "Zvaigzne ABC") tulkojumu. Silvija Brice to latviskojusi ar tik cieņpilnu mīlestību, ka ik lappuse šajās poētiskajās atvadās no dzīves kļūst par pieminekli ne tikai slavenajam rakstniekam, bet ikvienam cilvēkam, kurš aizvadījis jēgpilnu mūžu. 


Balva piešķirta arī Mārtiņam Zvīdriņam par grāmatu "#Fudzi 161 km" (autora izdevums). Autors ir 21. gadsimta vienaudzis, un laikmeta novatoriskā elpa jūtama ikvienā viņa rakstītajā vārdā. Mārtiņš Zvīdriņš apbrīnojami talantīgi  īstenojis paša izvirzīto uzdevumu – uzrakstīt brāļa piemiņai veltītu autobiogrāfisku darbu par ceļu uz mērķi. Autors ir ārkārtīgi precīzs detaļās, neierasti atklāts un nežēlīgi patiess pašizpausmēs, un viņa absolūtais ekstremālisms vieš pārliecību, ka jaunajam rakstniekam ir pa spēkam iekarot arī literārās meistarības virsotnes.


Šogad, atzīmējot Dzintara Soduma arhīva nodošanu Rakstniecības un mūzikas muzejam, balvas pasniegšana notiks rakstnieka  dzimšanas dienā 13.maijā plkst.13 Raiņa un Aspazijas māja, Rīgā, Baznīcas ielā 30, kur vienlaikus būs apskatāma arī īpaši veidota izstāde no Soduma  arhīva materiāliem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41427

2018. gada 3. maijā, 09:37, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet