Atgriezties pie raksta

Ikšķiles vidusskolas skolēni atdzīvina vēsturi Aizputes novada skolās  Foto

 Latvijas simtgades svinību noskaņās, atceroties mūsu tautai nozīmīgās vēstures lappuses, 3.maijā, divās Aizputes novada skolās – Dzērves un Kalvenes pamatskolās -  viesojās Ikšķiles vidusskolas 9.b klases skolēnu grupa ar teātra uzvedumu "Atdzīvojusies fotogrāfija".

Uzvedums  stāsta par īpašu cilvēku – Robertu Jansonu, tagad ikšķilieti, bet dzimušu kurzemnieku, kurš mācījies Dzērves pamatskolā un kā pretpadomju pagrīdes organizācijas "Kursa", kas darbojās Liepājas un Aizputes apriņķos, dalībnieks ir cietis staļiniskajās represijās,  apsūdzēts par pretošanos padomju varai un ticis izsūtīts uz Sibīriju.


Paldies Dzērves un Kalvenes pamatskolu skolēniem kā vērīgiem, gudriem skatītajiem un klausītājiem, skolas vadošajiem darbiniekiem par atsaucību uzņemšanas organizēšanā, skolu tehniskajam personālam par darbu aizmugurē, kas parasti šķiet pats par sevi saprotams, ka ieejam tīrā skolā un ēdam gardas pusdienas, par patriotisko kopības garu, ko sajutām šajās nelielajās skoliņās ar to īpašo auru, kas noteikti būtu sargājama kā nacionāla un valstiska vērtība. 


Priecājamies, ka uzvedums "Atdzīvojusies fotogrāfija" ir viens no Latvijas simtgades projektu konkursa "Pilsēta izAicina", ko organizē Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Kultūras ministriju un Latvijas 100 gades biroju, atbalstītajiem projektiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41431

2018. gada 3. maijā, 21:42, Ikšķiles novada jaunumi
Zane Bēķe un Ingūna Bērziņa, Ikšķiles vidusskolas skolotājas

Jaunākie komentāri

Howard • 2018. gada 17. maijā, 08:22
Vai jums ir nepieciešams biznesa vai personīgais aizdevums? Ja ; Sazinieties ar mums tagad pa e-pastu: unique2aal@gmail.com

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet