Atgriezties pie raksta

Tīnūžos svin Baltā galdauta svētkus Foto

4.maijā – Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā – Ikšķiles novada iedzīvotāji tikās Tīnūžos, lai atzīmētu jau par tradīciju kļuvušos Baltā galdauta svētkus.

"Baltu galdautu klājam Ziemassvētkos, Lieldienās, māmiņas dzimšanas dienā. Kam par godu šodien klājam balto galdautu? Vienā vārdā to varētu noformulēt – Brīvībai, jo mēs esam maza tauta, bet varam runāt savā tēvu valodā un dziedāt savas tautas dziesmas. Visa pasaule brīnās par mūsu nelielās valsts sasniegumiem un panākumiem mākslā, mūzikā un literatūrā. Ikšķiliete Nora Ikstena nupat Grāmatu tirgū Londonā prezentēja savu romānu "Mātes piens", pagājušās nedēļas nogalē Tīnūžos notika Starptautiskais glezniecības plenērs "Dižozoli - Latvijas simtgades liecinieki". Tādi Dziesmu svētki kādi ir Latvijā, nav nekur citur pasaulē. Tāpēc par godu visiem tiem cilvēkiem, kuri izcīnīja un balsoja par brīvību, mēs klājam baltus galdautus, dziedam un dejojam,'' sacīja Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone.


Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā klātesošos sveica Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: "Šodien ir īpaša diena – 4.maijs -, kad mūsu tauta atguva neatkarību. Kā ir teicis Dainis Īvāns, šī diena ir svarīgāka par daudziem citiem svētkiem. Mūsu tautai ir daudz drūmu atceres dienu, bet šie ir priecīgi svētki. Man ir prieks par Latviju, kas gājusi ceļu, lai būtu šī neatkarības sajūta. Novēlu Latvijai, lai tā iegūst tādus vadītājus, kas darbotos nesavtīgi un vestu valsti uz labklājību un pārticību." 


Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā tika atklāta izstāde "Amatu prasmju liecības -100", kuru veidojis kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža" sadarbībā ar lietišķās mākslas studiju "Tīna". 


Ikšķiles novada iedzīvotājus sveica arī  Ikšķiles novada Uzņēmēju biedrības pārstāve Sanda Reikmane, kā arī izstādes veidotāji - lietišķās mākslas studijas "Tīna" vadītāja Ilze Kupča un kultūras mantojuma centra "Tīnūžu muiža" vadītājs Kaspars Špēlis, kurš jau daudzus gadus krājis vienkopus seno laiku liecības no dažādiem Latvijas reģioniem.


Pēc svinīgās izstādes atklāšanas notika krāšņs svētku koncerts, kurā uzstājās folkloras draugu kopa "Saulesmeitas" (vadītāja Līga Dziedātāja), BDK "Upīte", VPDK "Upe" (vadītājs Didzis Apsītis) un novada konkursa "Cālis 2018" laureāte Anna Rudzīte      (skolotāja Ieva Radziņa). 


Koncerta izskaņā Tīnūžu Tautas nama vadītāja Valda Kurša aicināja visus pie balti klāta galda, lai kopīgi svinētu svētkus.


"Pats galvenais, kas mums visiem būtu jādara, jāstāsta bērniem un jauniešiem, lai viņi saprot, kāpēc mēs šajā dienā klājam baltu galdautu un svinam šos svētkus," uzsvēra D.Jansone.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41437

2018. gada 5. maijā, 00:23, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Justin Williams • 2018. gada 12. maijā, 14:21
Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: unique2aal@gmail.com Email : unique2aal@gmail.com Tālr. #: +12542420879

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet