Atgriezties pie raksta

Tīnūžos atklāj Latvijas simtgadei veltītu izstādi Foto

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā Tīnūžos durvis vērusi izstāde "Amatu prasmju liecības -100", kuru veidojis kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža" sadarbībā ar Tīnūžu Tautas nama lietišķās mākslas studiju "Tīna". 

Atklājot izstādi, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš teica paldies par ieguldīto darbu izstādes tapšanā Tīnūžu Tautas nama lietišķās māklas studijas "Tīna" audējām un it īpaši Špēļu ģimenei – Valentīnam un  viņa dēlam Kasparam. "Valentīna Špēļa hobijs ir cieši savijies ar Latvijas un mūsu tautas vēstures izzināšanu. Tas ir viņa sirdsdarbs, kas ilgst daudzu gadu garumā, un tagad ļauj mums visiem izprast, kā dzīvojuši mūsu vectēvi un vecvectēvi," sacīja I.Trapiņš.


Kā pateicības apliecinājumu par paveikto izstādes tapšanā Ikšķiles novada Uzņēmēju biedrības pārstāve Sanda Reihmane izstādes veidotājiem pasniedza vietējo ražotāju ceptu maizes klaipu.


Vēsturiska ir arī vieta, kur apskatāma izstāde. Tīnūžu muižas kompleksā pirms pieciem gadiem tika sākta apdzīvot nevienam nevajadzīga telpa (bijušais šķūnis). "Šeit izmēģināta filmu skatīšanās, teātra spēlēšana, te ir notikuši deju mēģinājumi, darīti darbi un svinēti svētki. Šobrīd telpa ir guvusi īsteno piepildījumu, par kuru mēs visi esam kopā ilgi sapņojuši," atklāja Tīnūžu Tautas nama vadītāja Valda Kurša.


Latvijas simtgades gadā radās ideja telpā izstādīt senus priekšmetus, kas stāsta par latviešu tradicionālajiem amatiem un amatniecību. Izstādē apskatāmi dažādi seni priekšmeti, kas nākuši no dažādiem Latvijas reģioniem. 


"No ģimenes pūros saglabātajiem mīļiem rokdarbiem, apģērbiem, tekstīlijām, rotaslietām, aksesuāriem, mēbelēm, traukiem un citiem sadzīves priekšmetiem, gan pašu darinātiem, gan iegādātiem no meistariem, amatniekiem vai māksliniekiem, tika veidota mūsu kopīgā izstāde, lai Latvijas simtgades svētki izdotos skaistāki un vēsturiski bagātāki," tā informē izstādes veidotāji.


"Mūsu vecvecākiem, un vēl senākām paaudzēm, ir bijušas pavisam citas attiecības ar priekšmetiem, jo amatnieks priekšmetu radīja diezgan ilgā laika posmā, kā arī tas kalpoja ļoti ilgi. Līdz ar to priekšmetiem jau no vissenākajiem laikiem tika piedēvēta ne tikai amatnieka, bet visas dzimtas enerģija. Senāk dzimta varēja atbildēt par kādu konkrētu amatu, un līdz ar to ilgstoši ģimenē glabātam priekšmetam piemita jau sakrāla vērtība. Katram no izstādē izliktajam priekšmetam ir savs stāsts," atklāja kultūras mantojuma centra "Tīnūžu muiža" vadītājs, viens no izstādes veidotājiem, Kaspars Špēlis.


Izstāde ikvienam interesantam būs skatāma visu vasaru. 


"Jūnija sākumā, kad svinēsim novada svētkus, ciemos gaidām daudz viesu. Tad Tīnūžos norisināsies dažādas meistardarbnīcas. Vasarā uz kultūras mantojuma centru "Tīnūžu muiža" brauc daudz tūristu. Izstāde ir tik pievilcīga, ka tā varētu būt interesanta arī kāziniekiem, kuri varētu uz šejieni braukt fotografēties. Izstāde būs atvērta tik ilgi, kamēr tā būs vajadzīga cilvēkiem," norāda Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41438

2018. gada 5. maijā, 21:39, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Justin Williams • 2018. gada 12. maijā, 13:53
Alaska USA Finance and Capital Limited pašlaik piedāvā visu veidu aizdevumus sabiedrībai @ 3% procentu likmi. Mēs izsniedzam kredītus no €5,000 līdz €500,000,000.00. Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem jānosūta atbildes uz mūsu e-pasta adresi: unique2aal@gmail.com Email : unique2aal@gmail.com Tālr. #: +12542420879
‮‏Andris‮ • 2018. gada 6. maijā, 01:15
‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮Forši!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet