Atgriezties pie raksta

Tūrisma sezonu Ikšķilē atklāj ar velobraucienu Foto

Saulainā 12.maija rītā vairāk kā 50 velo entuziasti pulcējās pie Ikšķiles pludmales, lai kopīgi dotos tūrisma sezonas un reģionālā tūrisma maršruta atklāšanas velobraucienā.

Tajā piedalījās gan lieli, gan pavisam mazi braucēji - jaunākais dalībnieks, kas godam izturēja visu distanci, braucot velopiekabē, bija aptuveni 2 gadus jauns. Brauciens notika gida Aivara Bigača pavadībā un visiem dalībniekiem bija iespēja ne tikai apskatīt Ikšķiles novada kultūrvēsturiskās un ainaviskās vietas, bet arī uzzināt interesantus faktus par apskatāmajām vietām. 


Maršrutu iespējams apskatīt https://ej.uz/velomarsrutsIkskile un to izbraukt iespējams ikvienam interesentam. Tuvākajā nākotnē maršrutu ir paredzēts marķēt ar atbilstošām ceļazīmēm.


Maršrutā var apskatīt Ikšķiles pilsētas pludmali, 800 gades parku,  Zilos kalnus - tūrisma, sporta un atpūtas kompleksu, dažādas I Pasaules kara piemiņas vietas, Tīnūžu, Ceplīšu, Dobelnieku ciemus u.c.


Maršruta garums apmēram 32km, aptuveni 60% maršruta sastāda grantēti ceļa posmi, izbraucot cauri gandrīz visam Ikšķiles novadam.


Velobrauciens organizēts projekta "Lejasdaugavas novadu iedzīvotāju iesaiste velo un ūdenstūrisma maršrutu par godu Latvijas simtgadei izstrādē, kā arī vides izglītošanā" ietvaros. Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, līdzfinansē Ikšķiles novada pašvaldība.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41496

2018. gada 15. maijā, 00:49, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet