Atgriezties pie raksta

Ikšķilē noslēguma konference par programmas "STOP 4-7" ieviešanu Latvijā

16.maijā plkst.10 Ikšķiles novada Veselības un sociālo lietu pārvaldē, Daugavas prospektā 34, notiks bezmaksas noslēguma konference projektam "Programma STOP 4-7 apmācība" un diplomu izsniegšana apmācību dalībniekiem. 

Tajā novadu izglītības speciālisti, pedagogi, sociālie darbinieki, psihologi, vecāki, žurnālisti un citi interesenti varēs uzzināt, kas ir Programma STOP 4-7, kurās Latvijas vietās ir pieejami STOP 4-7 speciālisti/programmas treneri, kādos gadījumos ir ieteicams vērsties pēc palīdzības pie STOP 4-7 treneriem. 


No 2017.gada maija līdz 2018.gada pavasarim biedrība "Ķiparu nams" sadarbībā ar PPPB "Zied zeme", Lauku atbalsta dienestu un Ikšķiles novada pašvaldību, ir izstrādājusi un realizējusi projektu, kā ietvaros tika apmācīti "Programmas STOP 4-7" 55 treneri no  Ikšķiles novada un dažādiem Latvijas reģioniem, informē projekta koordinatore, PPII "Ķiparu nams" vadītāja Sanda Reihmane.


No 2015.gada vasaras tika uzsākta Beļģijas uzvedības terapijas "Programmas STOP 4-7" ieviešana Latvijā un pielāgošana Latvijas videi un sociāliem apstākļiem. STOP 4-7 ir multimodāla agrīna intervence bērnu uzvedības problēmu risināšanai.


Programmas ieviešanu un adaptāciju, balstoties uz Eiropas valstu praksi un jaunākajiem atklājumiem neiroloģijā, psiholoģijā un kognitīvi biheiviorālajā psihoterapijām, realizē Latvijas Universitātes Psiholoģijas nodaļas psihologi.


Programmas laikā 10 nedēļu garumā intensīvus sociālo prasmju treniņus apmeklē 4 – 7 gadus veci bērni, kuriem konstatētas uzvedības problēmas. Savukārt bērnu vecākiem un pedagogiem tiek  organizētas un vadītas nodarbības audzināšanas prasmju pilnveidei, kā arī pieaugušie apgūst paņēmienus, kā ikdienas situācijās stiprināt bērnos apgūtās sociālās prasme. Pētījumi rāda, ka tieši visu trīs pušu – bērnu, viņu vecāku un pedagogu – iesaistīšana, dod visefektīvākos rezultātus uzvedības problēmu mazināšanā. 


Ikšķiles privātā pirmsskolas izglītības iestādē "Ķiparu nams" sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību jau trešo gadu notiek atbalsta programma "Sociālo prasmju treniņš 4-7 gadīgiem bērniem". Projekta autori un partneri, biedrība "Kognitīvi biheiviorālās terapijas asociācija", sadarbībā ar biedrību "Skalbes", biedrību "Latvijas Autisma apvienība" īstenojusi un sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu turpina īstenot Programmu STOP 4-7 Rīgā. 


Programmā iesaistītie speciālisti – psihologi un pedagogi – noslēguma konferencē stāstīs par Programmas STOP 4-7 vadīšanas pieredzi un rezultātiem, par programmas ieviešanu citos Latvijas reģionos kā arī dalīsies ar treneru apmācību pieredzi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41504

2018. gada 15. maijā, 19:32, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet