Atgriezties pie raksta

Ikšķilē iesvēta Ikšķiles sv.Meinarda Romas katoļu baznīcas zvanu Foto

17.maijs Ikšķiles novada un katoļu draudzes vēsturē ieies ar nozīmīgu notikumu, jo šajā dienā svinīgā rituālā iesvētīts jaunceļamās baznīcas zvans.

Kā atklāja sv.Meinarda pieminekļa, topošās baznīcas un arī zvana ģenerālsponsora uzņēmēja Jura Savicka pārstāvis Renārs Circenis, zvans sver vienu tonnu un 200 kilogramu, un tas izgatavots Polijā.


"Zvanu lējis poļu ģimenes uzņēmums, kas jau no 1808.gada specializējas kvalitatīvu zvanu liešanā. Zvans liets no bronzas, ar alvas un vara sajaukumu. Šis pats uzņēmums lējis zvanu arī Vatikānam, Vāveles pilij Krakovā, kur tas tika uzstādīts par godu pāvesta Jāņa Pāvila II vizītei, kā arī daudziem nozīmīgiem objektiem Krievijā, Vācijā, Filipīnās, Vjetnamā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un citviet pasaulē. Ikšķilē uzstādītais zvans skanēs La minorā. Tam ir 440 Hz skaņa pēc Vīnes metodes, 435 Hz pēc Limburgas metodes. Kad Ikšķilē zvanīs zvans, to dzirdēs visās apkārtējās pilsētās," teica R.Circenis.


"Izraudzīties zvanu un atrast tā izgatavotājus nenācās viegli. Aicinājām līdzi uz Poliju profesionālus mūziķus, māksliniekus. Man šķiet, ka mēs izvēlējāmies labu toni, kas nesīs jums prieku, laimi un mazliet palīdzēs padomāt par to, kas mēs esam, kas būsim un kā jādzīvo tālāk. Apsveicu jūs šajā skaistajā dienā!" sacīja J.Savickis. 


Zvanu iesvētīja Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, asistējot Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcas priesterim Ivaram Babrim. 


"Kad skanēs šis zvans, kas veltīts svētā Meinarda godam, kurš ir kristietības aizsācējs Baltijā, tas atkal vēstīs par atgriešanās nepieciešamību šeit, Ikšķilē un Latvijā. Lai šī Evaņģēlija vēsts, ko pirms vairāk nekā 800 gadiem atnesa svētais Meinards, turpinātos. Vēlos izteikt pateicību Jurim Savickim par viņa ieguldījumu. Tas ir viņa ziedojums, atbalsts evaņģelizācijai Latvijā, lai šī vieta taptu par garīgas atjaunotnes, garīgas atdzimšanas impulsa devēju Latvijā," sacīja arhibīskaps.


Romas katoļu Baznīcas Ogres un Ikšķiles draudžu prāvests Konstantīns Bojārs atklāja, ka šobrīd Jūrmalas mākslas vidusskolā top altāri jaunai baznīcai. Tos plāno uzstādīt jūnija nogalē. Turpināsies arī darbi pie dievnama celtniecības.


"Ikšķile noteikti nebūtu tik atpazīstama, ja nebūtu sv.Meinarda. Kristietība Latvijā tika sludināta tieši no Ikšķiles. Mēs, ikšķilieši, un Ikšķiles novada iedzīvotāji varam tikai lepoties ar šo faktu, un izmantojam to kā atpazīstamības simbolu. Gribu pateikt paldies prāvestam Konstantīnam Bojāram, kuru apbrīnoju par to, kā viņš spēj realizēt savas idejas. Vēlos teikt paldies arī J.Savicka kungam. Viņš ir ikšķilietis, un daudz atbalstījis tieši sakrālus projektus. Un, ceru, ka to turpinās darīt.  Mēs varam tikai priecāties, ka Ikšķilē būs vēl viens dievnams, kur  katoļu draudze un jebkurš varēs nākt un gūt garīgu mierinājumu un nodoties pārdomām," norādīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.


Jaunā zvana iezvanīšanas gods tika uzticēts arhibīskapam Zbigņevam Stankevičam, kardinālam Jānim Pujātam un Jurim Savickim.


Jaunā zvana skaņas tika novērtētas kā ļoti melodiskas. "Es neesmu mūziķis, bet man šī zvana skaņa ļoti patīk," atklāja Sv.Meinarda statujas autors, tēlnieks Viktors Suškēvičs. Klātesošie izmantoja iespēju pieskarties zvanam, iezvanīt to un nofotografēties vēsturiskajā brīdī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41526

17. maijā, 20:33, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ss • 18. maijā, 18:35
sanak ka tie senie zobenu vicinataji kristītaji atdzimusi pisnesmenī abiseja jurā
apsis • 18. maijā, 16:21
Cik laimīga izskatās kleitās tērptā žīdu tautas pasaku stāstītāju varza.Romas katoļu pedofilu priecas brīdis bauru zemēs.
Vaidelotis • 18. maijā, 12:45
"Kristietība Latvijā tika sludināta tieši no Ikšķiles." Tā saka Ikšķiles mērs. Tad nu sanāk, ka 700 verdzības un tumsonības gadi arī aizsākās tieši Ikšķilē. Vai tiešam ar kaut ko tādu var ikšķilieši lepoties? Vai ikšķilieši ir tik zemu krituši, ka var lepoties ar savu senču izkaušanu? Melna ir tā kristietība, ne jau velti tāds čekists tur arī ņem aktīvu dalību. Kauns Ikšķilei!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet