Atgriezties pie raksta

Izskanējis IMMS audzēkņu jaunrades darbu koncerts Foto

Koncertā "Maija ziedonī" 11.maija vakarā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas zālē izskanēja skolas vecāko klašu audzēkņu sacerētie skaņdarbi, kas tapuši sadarbībā ar kompozīcijas un mūzikas teorijas pedagoģi Ivetu Sproģi. 

Koncertā tika atskaņoti 14 pavasara mēnešos radītie jaundarbi: Kirilla Visocka un Līnas Māras Krastiņas sacerētās dziesmas, Lindas Rekmanes, Megijas Siliņas, Patrisijas Purinas, Riharda Serafimoviča, Dagnijas Zaueres, Pētera Tjarves un Līnas Māras Krastiņas skaņdarbi klavierēm, Esteres Zukules skaņdarbs čellam un klavierēm, Keitas Elīzas Paukšēnas un Annijas Grinbergas kompozīcijas saksofonu duetam un klavierēm, Mariellas Vaivares un Loretas Lasmanes skaņdarbi flautu duetam un klavierēm. 


Skaņdarbus atskaņoja paši autori un viņu skolasbiedri – Lauma Konceviča (čells) un Klāvs Aišpurs (klavieres), bet koncertmeistara lomā iejutās skolotāja Iveta Sproģe. 


Pasākumu  ar latviešu autoru dzejas lasījumiem kuplināja skolas absolvente Laura Bokta un Līna Māra Krastiņa.


Pēc koncerta tā dalībnieki saņēma skolas direktores dāvātās ceriņkrāsu sveces, un uz skolotājas sagatavotajiem Pateicības rakstiem uzrakstīja vēlējumus, ieteikumus un atstāja savus autogrāfus.


"Ar katru kompozīciju vakaru ir novērojama izaugsme – jaunie censoņi komponē tiešām skaistus skaņdarbus. Var just, ka idejas nāk no autoriem. Viņiem patīk tas, ko paši uzraksta. Interesanti, ka kompozīcijās varēja uztvert arī jaunākās mūzikas tendences. Paldies arī skolotājai, kura, kā daudzi skolēni atzina, ir viņu vislielākais palīgs ideju pierakstīšanā!" saka Laura Bokta.


Paldies visiem koncerta dalībniekiem, tā atbalstītājiem un apmeklētājiem!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41530

2018. gada 18. maijā, 08:47, Ikšķiles novada jaunumi
Valda Jermanova, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet