Atgriezties pie raksta

Ikšķiles vidusskolā Muzeju nakts aizrit Latvijas simtgades svinību zīmē Foto

Tradicionāli Ikšķiles vidusskolā Muzeju nakts pasākums notiek oficiālās Muzeju nakts priekšvakarā.

"Mēs nevēlamies Ikšķiles novada iedzīvotājiem atņemt Muzeju nakti, tāpēc skolā rīkojam dienu iepriekš. Tā ir iesildīšanās pirms lielās Muzeju nakts," atklāj radošās grupas pārstāve, skolotāja Zane Bēķe.


"Šogad ir Latvijas dzimšanas diena, tāpēc arī mūsu skolas Muzeju nakts tēma "Dzimšanas diena". Mēs svinam svētkus, gatavojamies ballītei – pucējamies, veidojam frizūras, apgleznojam sejas, saiņojam dāvanas, rakstām apsveikumus ar spalvu. Protams, kas gan būtu ballīte bez pankūku un kūku paradīzes, saldējuma," stāsta radošanās grupas pārstāve, Ikšķiles vidusskolas direktores vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Ingūna Bērziņa.


Ikšķiles vidusskolā ar panākumiem darbojas teātra studija. Aktieriem ir sava telpa un arī tērpu noliktava. Daļa no šiem tērpiem, kas atbilst ballīšu tematikai, tika izlikti arī apskatei Muzeju naktī.


Muzeju nakts apmeklētāji varēja arī aplūkot dāvanu un apsveikumu izstādi. "Centrālās Muzeju nakts izstādes nosaukums "Apkārt sarkans, vidū balts, kurā izveidoti apsveikumi ar valsts simboliku," saka Z.Bēķe. "Mēs sadarbojamie ar kolekcionāru Robertu Kulpi, kurš Muzeju naktij atvēlējis izstādi, kas veltīta Dziesmu svētku vēsturei, jo šis ir arī Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku gads."


Muzeju nakts organizēšanā piedalījās ne tikai Ikšķiles vidusskolas skolēni, skolotāji, interešu izglītības pulciņu dalībnieki, bet arī skolas absolventi. Šogad Muzeju nakts norisēs iesaistījās arī novadā esošā profesionālās izglītības iestāde – Ogres tehnikums, kura pedagogi un audzēkņi iepazīstināja ar galda klāšanas kultūru un veica paraugdemonstrējumus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41543

2018. gada 19. maijā, 09:01, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet