Atgriezties pie raksta

Ikšķiles Brīvajā skolā skolas dārzu projekta noslēguma pasākums

Ikšķiles Brīvās skolas projekts "Skolu dārzi Latvijas simtgadei" ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu ir noslēdzies, bet dārzi turpinās augt un nest ražu turpmākos gadus Ikšķilē, Bilskā, Preiļos un Drustos.

Radīti Latvijā unikāli dārzu plānojumi, sadarbojoties ainavu arhitektiem ar permakultūras dizaina speciālistiem. Dārzkopības ekspertu padomi apkopoti e-žurnālā "Skoludārzi.net" un projekta komanda aicina visus interesentus iepazīties ar tiem. 


Aicinām piedalīties projekta noslēguma pasākumā Latvijas skolu dārzu svinībās Ikšķilē 1.jūnijā. Noslēguma pasākumā būs iespēja iepazīties ar Ikšķiles Brīvās skolas dārzu un pieredzi skolēnu iesaistīšanā skolu dārzu veidošanā un uzturēšanā. 


Būs iespēja iepazīties ar visu četru skolu plāniem, uzdot jautājumus ainavu arhitektei un permakultūras speciālistēm, kā arī iemācīsimies veidot kompostu un vēl piedevām labi pavadīsim pirmo vasaras dienu!


Pasākumā kā konsultanti un eksperti piedalīsies Linda Bilsens Brolis no ASV - mācīs kraut komposta kaudzi, Daira Kiļupe un Guna Zālamane - stāstīs par permakultūras knifiem, Ingūna Šternberga - komentēs dārzu veidošanu no ainavu arhitekta skatupunkta. 


Visu pasākuma laiku būs iespējams konsultēties par pieredzi skolēnu iesaistīšanā dārza darbos. Aicināti gan skolu pārstāvji, gan skolotāji ar skolēniem. Pasākuma gaitā tiks organizētas paralēlas programmas bērniem un pieaugušajiem.


Pieteikšanās un vairāk informācijas skoludarzi.net, kā arī zvanot uz tālr 292 599 42 (Sandra).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41615

2018. gada 30. maijā, 10:08, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Tiešām • 2018. gada 1. jūnijā, 20:12
Lasīju, ka tiešām komposta kaudzi pareizi! kraut ir vesela zinātne. Lai galā tā sanāk vērtīga - barība augiem un vēlāk cilvēkiem bagāta raža garantēta. Un vispareizk būtu - visu organizēt paralēli divās kaudzēs.
:) • 2018. gada 30. maijā, 16:47
Jā Latvijā neviens nemāk kraut komposta kaudzi. Tur noteikti vajadzētu eksperti no ASV.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet