Atgriezties pie raksta

Pie Ikšķiles novada pašvaldības ēkas atklāta plāksne ar Latvijas ģerboni Foto

30.maijā pie Ikšķiles novada pašvaldības ēkas Peldu ielā 22 tika svinīgi atklāta plāksne ar Latvijas valsts ģerboni, kuru dāvināja AS "Sakret".

Pasākumā piedalījās AS "Sakret" pārstāvji, domes deputāti un pašvaldības darbinieki.


Plāksnes atklāšanas brīdī Vanaga kungs sacīja, ka uzņēmums, domājot par Latvijas simtgadi, nolēma izveidot plāksni ar Latvijas ģerboni: "Mēs visi zinām, kāds ir karogs, to simboliku, teiku, kā radās karogs, mēs zinām himnu, kad un kā tā radusies, bet par ģerboni mēs daudz neko nezinājām. Tad, kad sākām pētīt, bijām pārsteigti par to, ka ģerboņa katra detaļa ir kāds simbols, kas rāda mūsu valsti no 1918.gada, kā arī daudzus gadsimtus iepriekš." Viņš atklāja, ka ģerbonī ietverta arī 15. un 16. gadsimta simbolika- tas ir laiks, kad faktiski radies mūsu ģerbonis.


Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka AS "Sakret" ir latviešu radīts uzņēmums, kas spēj pierādīt ne tikai Latvijai, bet arī pasaulei, ka latvieši ar savu gribasspēku var sasniegt augstus mērķus. "Priecē, ka šī dāvinātā plāksne mums, pašvaldībai, atgādinās par Ikšķiles novada iedzīvotājiem, kas pratuši realizēt labu ideju. Mēs esam lepni par mūsu novadniekiem!" Viņš pateicās Vanaga kungam par dāvinājumu ar dziļi simbolisko nozīmi.


AS "Sakret" veidoto ģerboni ir akceptējusi Valsts Heraldikas komisija. Tas ir izliets no betona un apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu. Ģerbonis sver 15 kilogramus, ir 420x594 mm liels un 30 mm biezs, veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.


Latvijas simtgadei par godu plāksnes ar Latvijas valsts ģerboni AS "Sakret Holding" padomes priekšsēdētājs Andris Vanags 11.maijā Latvijas Pašvaldību savienības kongresā dāvināja visām pašvaldībām.


Paldies AS "Sakret" par dāvinājumu pašvaldībai Latvijas valsts simtgadē!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41618

2018. gada 30. maijā, 21:38, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet