Atgriezties pie raksta

Novada svētkos aicina Ikšķili piedzīvot kā savējo Foto

Piektdienas vakarā ar ekumēnisko dievkalpojumu un koncertu "Mirdzošā tīklā" Ikšķiles ev. luteriskajā Sv.Meinarda atklāja Ikšķiles novada svētkus 2018 "LABS paSĀKUMS Latvijas simtgadē" .

Tas jau kļuvis par tradīciju, ka Ikšķiles novada svētki sākas ar svētbrīdi baznīcā. Dievkalpojumu vadīja Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Dzintars Laugalis, piedaloties katoļu priesterim Ivaram Babrim un pareizticīgo priesterim Oļegam Paļevinam un viņa dēlam Pāvelam Paļevinam.


Dzintars Laugalis aicināja piedzīvot Ikšķili kā savējo: "Novada svētki nav tikai svētku dēļ, bet iedzīvotāju dēļ. Mēs esam Ikšķile, daļa no šīs zemes, un mēs izjūtam šo pilsētu, šo novadu, šo zemi kā savējo. Novada svētkos, kurus sākam ar ekumēnisko dievkalpojumu, svarīgi apzināties, ka Dievs mums ir devis šo zemi."


Klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs: "Ikšķiles novads ir  tendēts uz attīstību, un arī ļoti strauji attīstās, bet tas nebūtu iespējams bez cilvēkiem, kuri dzīvo Ikšķiles novadā. Tāpēc, kā jau izskanēja lūgšanās, mēs ļoti gribētu, lai visi tie, kuri dzīvo Ikšķiles novadā sajūt sevi šeit kā mājās. Ja cilvēkam ir šī sajūta, ka viņš jūtas kā mājās, tad viņš ir svētīts un viņam veicas visi darbi.''


Ekumēniskajam dievkalpojumam sekoja koncerts "Mirdzošā tīklā'', kurā uzstājās Krišjānis Norvelis (bass), Anete Toča (flauta) un Dzintra Erliha (klavieres).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41691

2018. gada 9. jūnijā, 01:32, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet