Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada svētku trešā diena Foto

10.jūnijā aizritēja Ikšķiles novada svētku "LABS paSĀKUMS Latvijas simtgadē" trešā diena, kura bija aizraujoša ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem.

Birzītē pretī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolai notika divi sportiski pasākumi, kuros pulcējās dažāda vecuma velo draugi. Vispirms uz starta līnijas stājās paši mazākie, lai piedalītos bērnu velo sacensībās, kas tika organizētas sadarbībā ar "Ikšķiles velo". Sacensībās piedalījās 131 velobraucējs vecumā no trīs līdz vienpadsmit gadiem. Katrs mazais sportists par dalību šajās sacensībās saņēma medaļu. Sacensības noslēdza veselības brauciens, kurā kopā ar saviem bērniem varēja piedalīties arī vecāki.


Savukārt vēlāk notika Ikšķiles novada Tūrisma informācijas centra organizētā velo-foto orientēšanās "Apceļo Daugavas lejteci" Ikšķiles posms ar 200 sacensību dalībniekiem. Četru stundu laikā  riteņbraucējiem bija jāatrod dažādi kontrolpunkti Ikšķiles un Tīnūžu apkaimē.


Visas dienas garumā Tīnūžos pie Mazās Juglas notika tradicionālās būvniecības meistardarbnīca "Pašu spēkiem". Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja uzzināt daudz jauna par tradicionālajiem būvniecības materiāliem, metodēm un amata noslēpumiem, kā arī  piedalīties Tīnūžu muižas senā tilta akmens mūra pamatu atjaunošanā.


Ikšķiles novada svētki "LABS paSĀKUMS Latvijas simtgadē", kas ar ieskaņas pasākumu Sv.Meinarda ev.lut.baznīcā tika atklāti 8.jūnijā, noslēdzās 10.jūnijā ar pasākumu "Sveika, Ikšķiles vasara!" Tā ietvaros notika Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas folkgrupas (vadītājs Normunds Krastiņš) un pūtēju orķestra (diriģente Linda Ivanova, koncertmeistars Normunds Krastiņš) koncerts, kā arī  audzēkņu radošo darbu izstādes atklāšana. Pasākumu vadīja direktore Valda Jermanova.


Pēc koncerta Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs  un Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone pateicās  novada svētku organizatoriem un dalībniekiem. Pasākums, kas notika Tīnūžu muižas pagalmā pie kuplā ozola, simboliski sasaucās  ar Latvijas simtgadi un ieskandināja XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41699

2018. gada 11. jūnijā, 10:44, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

Gunta • 2018. gada 14. jūnijā, 08:40
Ikšķiles svētki patiesi izdevušies,lielisks koncerts.Paldies rīkotājiem! Komentāru rupekļiem un prastekļiem gribas atgādināt- ja nepatīk,var te nedzīvot. Iespējams,Jūs novērtētu ASV un Krievijā.
Nu, nu • 2018. gada 12. jūnijā, 23:05
Paldies valdonīši par to, ka tērējiet mūsu nodokļu naudu! Varēja arī vienkāršāk..., un lētāk!!!!
??? • 2018. gada 12. jūnijā, 13:35
Sponsoriem nebūs paldies?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet