Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novadā viesojas Ministru prezidents Māris Kučinskis Foto

Šodien, 15. jūnijā, Ikšķiles novadā reģionālā vizītē ieradās Ministru prezidents Māris Kučinskis, lai tiktos ar Ikšķiles novada pašvaldības vadību un deputātiem.

"Tā jau ir trešā oficiālā premjera vizīte Ikšķilē. Pirmais Ikšķili 2002.gadā apmeklēja mūsu novadnieks Einārs Repše, savukārt 2009.gadā mūs pagodināja Valdis Dombrovskis,'' informēja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.


Tikšanās laikā  novada domes priekšsēdētājs Trapiņš iepazīstināja viesus ar novada vēsturisko izveidi: "Ikšķiles novads dibināts 2004.gadā, un ir viens no valstī pirmajiem izveidotajiem novadiem. Kad novads tika nodibināts, iedzīvotāju skaits bija 6870, bet 2017.gadā tas tuvojas 10 000. Tas liecina, cik novads strauji aug un attīstās, un pašvaldībai rodas aizvien jauni pienākumi, lai nodrošinātu iedzīvotāju vajadzības. Ikšķiles novads ir pašpietiekams, spēj neatkarīgi funkcionēt un attīstīties."


Savukārt Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa sniedza prezentāciju par novada izglītības jomas attīstību un pilnveidi. Saistībā ar iedzīvotāju skaita palielināšanos novadā, pieaug arī Ikšķiles vidusskolas skolēnu skaits. Pēdējo trīs gadu laikā tas palielinājies par 300 skolēniem, un tuvāko gadu laiku plānota skolēnu skaita palielināšanas vēl par 50 līdz 60 izglītojamiem. "Skolēnu skaitam pārsniedzot 1000, Ikšķiles vidusskola būs viena no desmit lielākajām skolām Latvijā," norādīja Č.Batņa.


Ministru prezidenta vizītes akcents bija tieši izglītības sfēras reorganizācijas darbi, tāpēc klātienē tika apmeklēta Ikšķiles vidusskola, kur noslēgumam tuvojas sākumskolas korpusa būvniecība. To paredzēts nodot ekspulatācijā jūnija beigās. 


Skola iegūs jaunas telpas ar 16 mācību kabinetiem, konferenču un trenažieru zāli, kuras visas tiks aprīkotas ar jaunāko tehnoloģiju risinājumiem, lai mācību process būtu viegls, ērts un patīkams.


Jaunā PII "Čiekuriņa" atvēršanas svētki gaidāmi 1. septembrī, taču šobrīd norit aktīvi celtniecības un teritorijas labiekārtošanas darbi. Uzsākta jaunu darbinieku komplektēšana, augusta vidū darbu uzsāks 24 jauni darbinieki.


Ministru prezidents M. Kučinskis pēc īsās iepazīšanās vizītes atzina, ka patīkami redzēt novada attīstību, kas jo īpaši orientēta uz jauno paaudzi - bērniem, skolēniem, viņu izglītību un labklājību.


Šī Ministru prezidenta vizīte bija īpaša Ikšķiles novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas vadītājai Valentīnai Kābelei. Ministru prezidents M. Kučinskis viņai pasniedza Pateicības rakstu par ilggadīgu un pašaizliedzīgu darbu. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41729

2018. gada 15. jūnijā, 13:53, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet un www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

• 2018. gada 15. jūnijā, 20:00
Vajadzēja šim iekraut kārtīgi pa lišķīgo, prostitūtisko ģīmi
Info • 2018. gada 15. jūnijā, 16:35
Vai ierāva ar?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet