Atgriezties pie raksta

Saulgriežu svinības Tīnūžos Foto

21.jūnijā, astronomiskajā vasaras sākumā, Tīnūžos notika vasaras saulgriežu nakts "Izgaismo Latviju!", kas jau ierasti pulcēja plašu loku latvisko tradīciju uzturētājus un cienītājus.

Pasākumā piedalījās arī viesi no Kanādas, Austrālijas, Itālijas un Japānas. Tā kā pasākuma ieskaņā laika apstākļi neļāva pulcēties uz saliņas pie Mazās Juglas un veikt dažādus rituālus pirms lielā ugunskura iedegšanas, visi pulcējās Tautas namā un izdziedāja saulgriežu dziesmas, kā arī mielojās pie svētku galda. 


Kad lietus uz neilgu laiku bija mitējies, līgotāji devās uz Tīnūžu saliņu, kur līdz ar skaistām  dziesmām iededza rituālo ugunskuru. Ugunij tika ziedoti pērnā gada vainagi un jāņuzāles, ikvienam bija iespēja izteikt savu vēlējumu, kas šajā naktī iegūst īpašu spēku. Rīta pusē līgotāji pie ugunskura sagaidīja saules lēktu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41775

2018. gada 22. jūnijā, 10:45, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

Paldies! • 2018. gada 22. jūnijā, 18:57
Paldies par lielisko un sirsnīgo pasākumu! Gaidām, ka nākamgad būs atkal! Laiks bija maģisks- ar visu lietu, vēju un zibeņiem!
ks • 2018. gada 22. jūnijā, 13:09
Paldies!!!
Līgotāja • 2018. gada 22. jūnijā, 11:42
Paldies Jāņa mātei (Valdai) un Jāņa tēvam (Kasparam), un visiem citiem organizatoriem! Neskatoties uz visai draņķīgajiem laika apstākļiem, bija jauks pasākums. Arī elektrības pazušana neko neizjauca, bet ienesa savu daļu romantikas.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet