Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada pašvaldība saka paldies Dziesmu un deju svētku dalībniekiem Foto

Otrdien Ikšķiles novada pašvaldībā notika Pateicības pasākums, lai suminātu XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku dalībnieku - amatierkolektīvu vadītājus, kuri svētkos pārstāvēja Ikšķiles novadu.

Amatiermākslas kolektīvu vadītājus uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: "Dziesmu svētku laikā aizdomājos, vai nākamās paaudzes pārņems dziedāšanas un dejošanas tradīcijas. Jāsaka, ka man ir sajūta, ka jaunajai paaudzei arvien palielinās interese par šīm tradīcijām, jo Ikšķiles novada amatierkolektīvos iesaistās arvien vairāk bērnu un jauniešu. Un, protams, tas nebūtu iespējams bez kolektīvu vadītāju līdzdalības. Tas, ka koncertu rīkošanai dažkārt jāīrē telpas, liecina, kā mēs dalībnieku skaita ziņā esam izauguši. Paldies visiem kolektīviem un viņu vadītājiem, kuri izcīnīja tiesības piedalīties Dziesmu un deju svētkos! Paldies par ieguldīto enerģiju un degsmi vadītāju asistentiem, koncertmeistariem, organizatoriem – visiem, kuri bija iesaistīti Dziesmu svētku norisē! Būsim lepni par savu novadu, valsti un tradīcijām!"


I.Trapiņš pateicās arī deputātiem par atbalstu kultūras aktivitāšu organizēšanai, lai novada iedzīvotājiem būtu iespēja radoši izpausties. Pašvaldības plānos ir arī jaunas kultūras pasākumu zāles 400-500 vietām celtniecība, nodrošinātas arī pirmsskolas un vispārējās izglītības iespējas, kur aug jaunā amatierkolektīvu dalībnieku maiņa.


Svinīgajā pasākumā  tika pasniegtas Pateicības un naudas balvas XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku dalībniekiem – Ikšķiles novada amatiermākslas kolektīvu vadītājiem un kultūras darbiniekiem: Pūtēju orķestra "Ikšķile" vadītājai Lindai Ivanovai un koncertmeistaram Normundam Krastiņam, VPDK "Upe"  vadītājam Didzim Apsītim, Bērnu deju kolektīva "Upīte" vadītājai Litai Grāvelei, VPDK "Godi" vadītājam Gatim Neimanim, JDK "Spole" vadītājai Gundegai Spūlei, Jauktā kora "Ikšķile" diriģentam Česlavam Batņam un kormeistarei Ingunai Rijniecei, Sieviešu kora "Soare" diriģentei Lindai Pētersonei un  kormeistarei Laurai Ozoliņai, Lietišķās mākslas studijas "Tīna" vadītājai Ilzei Kupčai, kā arī Tīnūžu Tautas nama vadītājai Valdai Kuršai, Ikšķiles Tautas nama vadītājai Dacei Mistrei, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktorei Valdai Jermanovai, Ikšķiles novada pašvaldības kultūras speciālistei Signei Lielupei un Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītājai, svētku koordinatorei Dacei Jansonei.


Svētku dalībnieki un organizatori saņēma Ikšķiles novada pašvaldības Pateicības par kultūras mantojuma un tradicionālās kultūras popularizēšanu un saglabāšanu Ikšķiles novadā, kā arī personīgo ieguldījumu XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku laikā.


Kā pēc Pateicību saņemšanas atklāja amatierkolektīvu vadītāji, svarīgākais par atzinību un naudas balvu ir Dziesmu svētkos sajustās pašvaldības, īpaši Kultūras pārvaldes vadītājas un svētku koordinatores Daces Jansones, paustās rūpes un gādība par kolektīvu dalībnieku labsajūtu. "Pašvaldības atbalstu jutām uz katra soļa – mēs bijām skaisti apģērbti, labi paēdināti. Itkā sīkums, ka zupiņu pieveda klāt, bet tas ir ļoti patīkami. Viss bija īstajā brīdi un īstajā vietā!" sacīja pūtēju orķestra "Ikšķile" koncertmeistars Normunds Krastiņš.


Kopumā Dziesmu un deju svētkos no Ikšķiles novada piedalījās 8 amatierkolektīvi ar 285 dalībniekiem. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41875

2018. gada 10. jūlijā, 17:10, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

<dalībniekam • 2018. gada 17. jūlijā, 14:26
http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41899/ Vajadzētu savu indi saturēt sevī un pārstāt redzēt negatīvo.
dalībnieks • 2018. gada 17. jūlijā, 13:39
Prieks par ikšķiliešiem! Ogrē nevienam neviens paldies nav pateicis...
Mamma • 2018. gada 13. jūlijā, 08:18
Milzīgs PALDIES pūtēju orķestra diriģentei LINDAI IVANOVAI . Viņa bij orķestra dvēsele un kā C vitamīns bērniem.PALDIES.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet