Atgriezties pie raksta

Ikšķilē jau septīto reizi pārpeld Daugavu Foto

12. jūlijā Ikšķilē notika jau septītais ikgadējais peldējums pāri Daugavai, kurā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – vairāk nekā 40.

Palīdzot gādāt par peldētāju drošību, ar SUP dēļiem peldējumā piedalījās jauktā kora "Ikšķile" pārstāvji. Par drošību gādāja arī ūdens policijas pārstāvji un – ar airu un motora laivām – Ikšķiles ūdens sporta centra pārstāvji. 


"Pirms gada likās, ka drošības apsvērumu dēļ vairāk par 30 cilvēkiem peldējumā piedalīties nevajadzētu, bet tagad redzam, ka varam uzņemt arī vairāk," atzīst komandas “Izturība” pārstāvis Alvis Krilovskis.


Laikapstākļi bija atbilstoši – vēl neilgi pirms peldējuma pamatīgi lija lietus un ducināja pērkons, bet paša peldējuma laikā vien dažubrīd nedaudz smidzināja. 


A. Krilovskis atzīst, ka Latvijā atklātā ūdens peldēšanas pasākumu nav daudz un interese par peldējumu Ikšķilē katru gadu pieaug. Daļa dalībnieku tajā piedalās, gatavojoties dalībai citās sacensībās, piemēram, krostriatlona sacensībās, kas jau 29. jūlijā notiks Ikšķiles novadā. To neatņemama sastāvdaļa ir peldēšana. Netrūka arī citu peldēšanas entuziastu, bet jaunākais dalībnieks, kurš kopā ar tēti pārpeldēja Daugavu turp un atpakaļ, bija vien 11 gadus vecs.


Peldējumā pirmoreiz piedalījās arī pazīstamā soļotāja Agnese Pastare. Viņa iepriekš peldējumā pār Daugavu kā līdzjutēja laivā braukusi līdzi māsai, bet tagad nolēmusi piedalīties pati. 


Peldējumu viņa raksturo gan kā papildu treniņu, gan izklaidi labā kompānijā. Ikdienā nodarbojas gan ar skriešanu, gan riteņbraukšanu un priecājas par peldējuma noslēgumā notikušajā loterijā laimēto dalību krostriatlona sacensībās. "Ļoti interesanti. Nebija peldēts tik garš gabals vienā virzienā. Distances ziņā bija ļoti forši, ar laiku arī paveicās, jo nebija pērkona negaiss," teic A. Pastare.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41895

2018. gada 13. jūlijā, 10:35, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

Robčiks • 2018. gada 15. jūlijā, 08:13
No tiem kuri azpeldēja uz viņu krastu, visi atpakaļ neatgriezās....
apsis • 2018. gada 14. jūlijā, 08:52
Nahren?
Ilze • 2018. gada 13. jūlijā, 23:02
Malači!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet