Atgriezties pie raksta

Donoru dienā Ikšķilē varēs ziedot asinis

2.augustā no plkst. 10 līdz plkst. 13 Ikšķiles Veselības un sociālo lietu pārvaldē, Daugavas prospektā 34, norisināsies Donoru diena.

Iesaistoties asinsdonoru kustībā, ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis. Viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam.


Pēc asins ziedošanas saņem kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai 4,27 EUR. Kompensāciju donoriem izmaksā bezskaidras naudas pārskaitījuma formā uz donora norādīto kontu.


Līdzi jāņem  personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti), bankas konta numuru.


3 – 4 stundas pirms procedūras iesaka vieglu ēdienreizi un papildu šķidruma uzņemšanu (jāizdzer apmēram četras glāzes ūdens vai sulu u.c.). Tukšā dūšā asinis ziedot nedrīkst!


Vismaz 2-3 stundas pirms procedūras nedrīkst smēķēt, jo tad būs labāka pašsajūta procedūras laikā un pēc tās, kā arī būs kvalitatīvāki asins komponenti. Smēķētājiem skābekļa līmenis asinīs samazinās par 15%. Tas atsaucas uz visu organisma vielmaiņu un asins kvalitāti. Nedrīkst lietot alkoholiskos dzērienus.


Vairāk informācijas par asins nodošanu: www.vadc.lv 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41931

2018. gada 20. jūlijā, 10:25, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

Edvards Kallens • 2018. gada 21. jūlijā, 22:22
Ļoti labi. Mums būs ko dzert.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet