Atgriezties pie raksta

Ikšķilē teju noslēgušies aizsargdambja atjaunošanas darbi

26. jūlijā Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un Attīstības nodaļas vadītāja Dina Vārslavāne tikās ar Valsts SIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" (ZMNĪ) valdes priekšsēdētāju Robertu Dilbu un Meliorācijas departamenta vadītāja vietnieku Edgaru Griķīti.

Tika pārrunāti projekta Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles aizsargdambja atjaunošanas darbi, kas nu jau tuvāko dienu laikā noslēgsies un objekts tiks nodots ekspluatācijai.  


Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš izteica pateicību ZMNĪ pārstāvjiem par ieguldīto darbu, jo Ikšķiles novada iedzīvotājiem Daugavas krasta promenāde ir iecienīta vieta pastaigām gan vasarā, gan ziemā. Ne velti pašvaldībā jau vairākkārt ir saņemti jautājumi par to, kad upes krasts būs pieejams ikvienam atpūtniekam un aktīvam sportistam.


ZMNĪ pārstāvji atzina, ka aizsargdambja atjaunošana bijusi sarežģīta un smaga, turklāt arī meteoroloģiskie laika apstākļi, piemēram, lietainais un slapjais rudens ir kavējuši savlaicīgi veikt plānotos uzdevumus, līdz ar to betonēšanas darbi ir bijis liels izaicinājums visiem strādniekiem. Turklāt būvniecības darbus varēja uzsākt tikai pēc Jāņiem, jo bija jāņem vērā dažādi dabas aizsardzības nosacījumi un ierobežojumi. Taču, neskatoties uz visiem šķēršļiem, objekts sekmīgi tuvojas noslēgumam.


Ilgi gaidītā aizsargdambja atklāšana plānota šī gada 6.augustā. Iedzīvotājiem pavērsīsies skats uz gluži jaunu un labiekārtotu Ikšķiles daļiņu – nesteidzīgajiem dabas vērotājiem būs pieejami atpūtas soliņi, ietve aprīkota ar gaismekļiem, lai tīkamas ir pastaigas arī vēlākās vakara stundās un gada tumšākajos mēnešos, kad Daugavas krasts pieejams slēpotājiem un citiem ziemas prieku baudītājiem.


Nākamājā – 2019. gadā -  plānots Daugavas promenādē veikt vēl papildus labiekārtošanu.


Projekta kopējais finansējums ir 3344019.29 EUR, no kuriem Eiropas Savienības Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 2842416.40 EUR, bet Latvijas valsts budžeta finansējums - 501602.89 EUR.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/41969

2018. gada 26. jūlijā, 19:04, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

kur skatās atbildīgie? • 2018. gada 3. augustā, 13:06
Vai tad tiešām bija grūti normāli uzliet asfaltu? Redzams, ka ir klāts nepietiekami uzsildīts asfalts. Šobrīd jau nezinātājiem viss izskatās smuki, bet pēc 2 gadiem atkal viss būs sadrupis un remontējams, ko, protams, neviens nedarīs.
skats no malas • 2018. gada 31. jūlijā, 23:24
Žēl tikai, ka vasaras sākumā nebija gatavs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet