Atgriezties pie raksta

Sveic 2017.gada Ikšķiles novada izcilākos jaunos sportistus Foto

12.augusts visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā jaunatnes diena, tāpēc šo svētku priekšvakarā notika Ikšķiles novada jauno sportistu godināšana.

Pasākums "Ikšķiles novada bērnu un jauniešu sporta laureāts" tiek organizēts jau otro reizi, un šoreiz norisinājās Kultūras un sporta festivāla ietvaros tūrisma, sporta un atpūtas kompleksā  "Zilie kalni" pie Dubkalnu ūdenskrātuves.


Laureātus, viņu trenerus un vecākus uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: "Mēs esam ļoti lepni par saviem jaunajiem sportistiem, kuri gūst atzīstamus panākumus dažādos sporta veidos, arī intelektuālajos. Īpaši jāuzteic šī gada Tīnūžu pamatskolas absolvents Gunārs Gribuška, kurš savā vecuma grupā izcīnījis Eiropas čempiona titulu dambretē. Tas ir ļoti pagodinoši Ikšķiles novadam un visiem tā iedzīvotājiem." 


Svinīgo ceremoniju vadīja Samanta Dombrovska un Andris Krauja, balvas pasniedza I.Trapiņš un sporta pasākumu organizatore Agita Kābele.


Iedzīvotājiem bija iespēja izvirzīt pretendentus trīs nominācijās – "Jaunā cerība sportā" (meiteņu konkurencē), "Jaunā cerība sportā" (zēnu konkurencē), "Bērnu un jauniešu sporta komanda  - par augstiem saniegumiem sportā un Ikšķiles vārda popularizēšanu.


Nominētie Ikšķiles novada bērni un jaunieši pārstāv visdažādākos sporta veidus – basketbolu, futbolu, tenisu, volejbolu, riteņbraukšanu, slidošanu, aikido, jāšanas sportu un citus.


Galveno balvu "Ikšķiles novada sporta laureāts 2017" nominācijā "Jaunā cerība sportā" meiteņu konkurencē ieguva vieglatlēte Luīze Opolā, kura trenējas Ogres novada Sporta centrā pie trenera Artūra Priževoita. Luīze ir Latvijas izlases U-18 grupas pārstāve.


Atzinības balvas saņēma tenisiste Anna Zudāne, orientieriste Elīza Bremze, jāšanas sporta veida pārstāve Anda Cukermane, peldētāja Līva Onckule, daiļslidotājas Arita Siliņa un Linda Dzērve. 


Galveno balvu "Ikšķiles novada sporta laureāts 2017" nominācijā "Jaunā cerība sportā" zēnu konkurencē ieguva Geogs Šmalcs, kuram ir izcili panākumi slēpošanā un skrituļslalomā gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.


Atzinības balvas saņēma motokrosists Patriks Igalis, tenisists Alberts Zudāns, BMX riteņbraucējs Edgars Langmanis, kalnu slēpotājs  Roberts Beikmanis, kartingists Ričards Freibergs, dambretists Gunārs Gribuška, tenisisti un peldētāji Everts Leonards un Erlends Teodors Neibergi, riteņbraucēji Ronalds un Oskars Blumbergi.


Nominācijā "Bērnu un jauniešu sporta komanda" galveno balvu saņēma kluba "Slidotprieks" komanda, kurai ir ne tikai sportiski sasniegumi, bet tieši šī komanda piedalījusies vairākos pasākumos – Sniega dienā, Ikšķiles novada svētkos, atbalstījusi pasākumu "Skatuve ikvienam", sarūpējot tā dalībniekiem piemiņas dāvanas. Komandas dalībnieki ne tikai aktīvi piedalās pašvaldības organizētajos pasākumos, bet ir arī sportisti, kas gūst panākumus gan Latvijas, gan starptautiskās sacensībās.


Komisijai nebija viegli apkopot rezultātus, jo sportistu ar labiem un izcliliem panākumiem Ikšķiles novadā kļūst arvien vairāk. Svarīgi, lai arī turpmāk novadā būtu pieejamas sporta bāzes, kur nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm.


Aizvadītā gada laikā Ikšķiles novadā rastas vēl plašākas iespējas nodarboties ar sportu. Pateicoties biedrībai "Ūdens sporta klubs "Kambīze"", bērni un jaunieši var apgūt vinsērfingu. Aizvadītajā gadā radušās arī jaunas sporta tradīcijas – Olimpiskā diena pirmskolas un vispārējās izglītības iestāžu audzēkņiem kā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pateicību šajā nominācijā saņēma BSSC "Ikšķile" 2009.gadā dzimušo zēnu futbola komanda.


2017.gadā Tīnūžos tika uzbūvēts multifunkcionālais laukums, kuru ziemā var izmantot kā slidotavu, bet pārējā laikā spēlēt florbolu, basketbolu, skrituļot. Kā atklāja I.Trapiņš, Lupīnu ielā Ikšķilē plānots uzbūvēt sporta kompleksu, kurā ietilps slēgtā sporta halle, stadions, futbola, pludmales volejbola un basketbola laukumi, kā arī peldbaseins. Pašvaldības vadītājs uzsvēra, ka līdz ar to no jauniešiem tiks gaidīti vēl augstāki rezultāti, taču pats svarīgākais ieguvums būs veselība un cīņasspars, ko dod sports.


Laureātu apbalvošanas svinīgo ceremoniju kuplināja bungu performance Haralda Rūsiņa, Klāva Aišpura un Nila Reitupa sniegumā, kā arī cirka mākslinieka Dmitrija Bubina aizraujošie triki. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42074

2018. gada 12. augustā, 17:06, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

hmm • 2018. gada 13. augustā, 13:35
Prieks par jauniešiem,kuri tik veiksmīgi PULARIZĒJUŠI(kā rakstīts uz apbalvojumiem) novadu 2017.gadā.:D Tā turpināt!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet