Atgriezties pie raksta

Muzikālais pikniks Ogres Zilajos kalnos kļūst par tradīciju Foto

Piektdien Ogres Zilajos kalnos pie Dubkalnu ūdenskrātuves pulcējās klausītāji, lai vasaras vakarā brīvā dabā nesteidzīgi baudītu kamermūziku.

Mūzikas cienītāji devās uz tikšanos ar jau iemīļotiem māksliniekiem – kvartetu "Pārdaugavas kamermūziķi", kuriem šoreiz pievienojusies arī operas soliste Marlēna Keine.


"Koncerts, kurā mēs piedalāmies, notiek jau trešo gadu, un veidojas par skaistu tradīciju. Šoreiz, sasaucoties ar Latvijas simtgadi, mēs atskaņosim latviešu komponistu dziesmas un instrumentālos skaņdarbus no teātra izrādēm," sacīja mūziķu apvienības vadītājs Guntars Bernāts. "Modernā akadēmiskā mūzika varbūt nebūtu īsti piemērota šai vietai, un par ko klausītājs varētu pārsteigts, bet žanriskais spektrs, ko varētu piedāvāt baudīt klausītājiem šādā koncertā, ir visai plašs – kino mūzika, mūzikli, teātra mūzika.  Daudz kas šajā skaistajā vietā ir baudāms. Kopā ar mūziķiem esam spēlējuši dabā, bet ne tik ļoti saistībā ar ieintegrēšanos mežā. Tas nav būtiski, kur tiek atskaņota mūzika, svarīgākais, kur klausītājs ir ar mieru baudīt mūziku un uztvert mākslu."


Pasākumu "Muzikālais pikniks" rīko Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra".


"Rīkot koncertus brīvā dabā mūs savulaik rosināja pirms pieciem gadiem šeit notikušais pasākums "Dabas koncertzāle", kas ļāva apjaust, ka šī vieta ir ļoti piemērota mūzikas baudīšanai," atklāja aģentūras direktore Ieva Kraukle.


Muzikālais pikniks ir tikai viena no iespējām, kā iedzīvotāji var atpūsties Ogres Zilajos kalnos – te var peldēties, sportot, vērot sacensības. Jau šajā nedēļas nogalē Ogres Zilajos kalnos norisināsies 24h MTB velo maratons. 


Sākoties jaunajam mācību gadam, notiks divi Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūras "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra" organizētie pasākumi skolēniem – militāri patriotiskais pārgājiens un "Meža zinības Zilajos kalnos", kas būs veltītas vides izglītībai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42114

2018. gada 18. augustā, 00:44, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

• 2018. gada 18. augustā, 23:14
Ogre ir tukša pilsētele, kur mājo alkoholiķi un bandīti
Ēriks to "hm" • 2018. gada 18. augustā, 09:38
Tu biji, novērtēji, vai Tev sāp vēders un ir slikts garastāvoklis ..?
ogreniete • 2018. gada 18. augustā, 09:20
Atkal kādam slikti! Nevietā savu žulti izgāzi!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet