Atgriezties pie raksta

Mozaīkas meistarklasē bērni izgatavo atpūtas kompleksa "Turbas" logo Foto

17.augustā atpūtas kompleksā "Turbas" tika atklāts unikāls vides mākslas objekts – "Turbu" logo -, ko Mozaīkas meistarklasē veidojuši biedrības "Rasas krāsas" Vasaras nometnes dalībnieki.

Šonedēļ atpūtas kompleksā "Turbas" norisinājās Mozaīkas meistarklase, kur 12 bērni vecumā no 9 līdz 14 gadiem četru pasniedzēju vadībā zīmēja un smalcināja flīzes, veidojot 64 individuālas  mozaīku kompozīcijas, lai piecu dienu laikā taptu atpūtas kompleksa "Turbas" logo. Vides objekta izmēri ir 2mx3m, un tajā attēlotas latviskās pamatvērtības – dzirnakmens un ozols.


Projektā piedalījās Estere Zukule, Teodors Asars, Elīna Kārkliņa, Elza Ratniece, Paula Dubkeviča, Dāvis Dubkevičs, Luīze Lamberte,  Džuljeta Krēsliņa, Alise Barone, Paula Rumjanceva, Una Rukmane un Gunda Rikveile. Ar nometnes dalībniekiem darbojās biedrības "Rasas krāsas" mākslas programmu vadītāji  - Lauma Palmbaha, Renāte Kurmeļjeva, Līva Kaprāle, Dionisijs Miončinskis. 


"Ideja par Mozaīkas veidošanas meistarklasēm radās jau pagājušā gada nogalē, kad sākām plānot šīs vasaras aktivitātes. Ļoti gribējās ar tīņu vecuma jauniešiem paveikt kaut ko lielāku, paliekošāku. Arī "Rasas krāsu" Mākslas izglītības programmu apmeklētāji vēlējās turpināt iegūtās zināšanas pielietot kāda vides objekta veidošanā. Bija skaidrs, ka tas jāīsteno konkrētā vietā, konkrētā vidē. Tā sākās sadarbība ar  atpūtas kompleksa "Turbas" īpašnieku Kasparu Bramani,” stāsta biedrības "Rasas krāsas" vadītāja Lauma Palmbaha. "Šis projekts ir ļoti labs piemērs tam, kā uzņēmējs var sadarboties ar mākslas pasaules pārstāvjiem," saka  L.Palmbaha.


K.Bramanis atklāj, ka ideju par uzņēmuma logo veidošanu uzņēmis pozitīvi: "Tādas lietas ir jāatbalsta, tāpēc mēs priecājamies sadarboties. Šajā teritorijā, kur novietots logo, plānota atpūtas kompleksa attīstība. Kaut arī pie mums nedēļas nogalēs notiek korporatīvie pasākumi, uz šejieni varēs braukt ģimenes ar bērniem un netraucēti atpūsties gan vasarā, gan ziemā". Tuvākajā laikā plānots labiekārtot apkārtni logo apkārtnē, jo uzņēmuma īpašnieks pārliecināts, ka gan kāzinieki, gan citi viesi vēlēsies nofotografēties pie jaunā vides objekta.


Plānots, ka biedrības "Rasas krāsas" un atpūtas kompleksa "Turbas" sadarbība turpināsies. Jau ir uzsāktas sarunas par jauno mākslinieku līdzdalību viesnīcas "Četri vēji" interjera atjaunošanā.


Nometnes dalībnieki plenēros iemūžināja arī apkārtnes skaistākās vietas, kā arī zīmēja pašu iedomātu "Turbu" logo. Šie zīmējumi tiks izlikti izstādē atpūtas kompleksa jubilejā, ko svinēs nākamā gada februārī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42116

2018. gada 19. augustā, 09:28, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

malači • 2018. gada 19. augustā, 14:35
rokas dara, acis un vēders priecājas

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet