Atgriezties pie raksta

Tīnūžos būs skatāma izstāde "Mans tautastērps"

No 1.septembra Tīnūžu Tautas namā būs iespēja aplūkot izstādi "Mans tautastērps", bet izstādes noslēguma dienā 26.septembrī plkst. 18 varēs satikt projekta radošo komandu un dalībniekus, tērptus tautastērpos, kā arī aplūkot un iegādāties šī projekta grāmatu.

"Mans tautastērps" ir brīvprātīgā darba projekts, kurš aizsākās 2015. gada rudenī ar mērķi izveidot gada kalendāru ar 12 tautastērpu stāstiem un fotogrāfijām, bet šobrīd stāstu ir jau desmit reizes vairāk. Projekta moto – paša radīts vai mantots, bet mans tautastērps.


Ieceres radošā komanda – Ilze Strēle, Ginta Zaumane un Dace Sadaka apkopo mūsdienu latvju sievu, vīru un ģimeņu stāstus par viņu īpašajiem tērpiem. Tie ir stāsti, kurus atklāj paši tautastērpu īpašnieki – par savām sajūtām, par savu dzimtu, par satiktajiem meistariem, par sev svarīgo. Šie stāsti tiek iemūžināti fotogrāfijās, papildināti ar dzejas rindām un miniatūriem izšuvumiem, kuri akcentē īpašo projekta simbolu – ziedu vainadziņu.


Kopš pirmās izstādes "Mans tautastērps" atklāšanas 2017. gada 1. aprīlī pagājis vairāk nekā gads – izstādes apjoms ir krietni audzis un tā viesojusies 16 dažādās Latvijas pilsētās un ciematos, radot latviskuma daudzināšanas svētkus. Izstāžu cikls tupināsies līdz 2018. gada beigām, aptverot vēl 6 Latvijas pilsētas. Līdzīgi kā citās pilsētās un ciemos, arī Tīnūžos būs iespēja satikt projekta dalībniekus dažādu Latvijas novadu tautastērpos!


Pirms pavisam neilga laika dienasgaismu ir ieraudzījusi grāmata "Mans tautastērps" un tajā ikviens var iepazīt latviešu tautastērpu nēsātājam svarīgo – mantoto, paša radīto vai no jauna izdomāto. Tā ir grāmata, kurā apkopots materiāls par Latvijas simtgades laikā sastopamajiem tērpiem – gan precīzām kopijām, gan stilizētiem tautastērpiem, gan raksturtērpiem. Tā ir vērtība, kurā smelties iedvesmu šodienai un nākotnei.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42118

2018. gada 20. augustā, 08:53, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

xa xa • 2018. gada 23. augustā, 11:51
Vai manu pufaiku ar tur izstādīja?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet