Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novada izglītības iestādes gatavas audzēkņu uzņemšanai Foto

Pirms jaunā mācību gada sākuma Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji iepazīstas ar novada mācību iestāžu gatavību jaunajam darba cēlienam.

Šogad kā pirmās tika apsekotas pirmsskolas izglītības iestāde (PII) "Čiekuriņš", Ikšķiles vidusskola un privātā pirmsskolas izglītības iestāde (PPII) "Ķiparu nams".


Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, izpilddirektors Mariss Martinsons, Ikšķiles novada deputāti, Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes speciālisti, apmeklējot jaunuzceltā PII "Čiekuriņš" telpas, atzina, ka bērnus sagaidīs lieliskas telpas, grupiņas aprīkotas ar ērtām un mazuļiem piemērotām mēbelēm un mācību materiāliem, tai skaitā skārienjūtīgiem ekrāniem, lai vieglā un interesantā veidā apgūtu jaunās zināšanas.


PII "Čiekuriņš" vadītāja Laimīte Seņkāne – Soste pastāstīja, ka jaunie vecāki jau ir atzinīgus vārdus teikuši par liftu, kas ir patīkams pārsteigums jaunajām māmiņām, kurām ir rūpe ne vien par topošo bērnudārznieku, bet arī par viņa mazo māsiņu vai brālīti – nokļūt otrajā stāvā var ērti un komfortabli.


Bērnudārza atrašanās meža ielokā ir lieliska vide āra pastaigām, arī dabas zinības droši varēs apgūt brīvā dabā jebkuros laika apstākļos un nebūs jāuztraucas par slapjām drēbēm, jo grupiņās uzstādīti moderni drēbju žāvētāji.


Vairāk nekā 1000 skolēnu savas mācību gaitas vadīs Ikšķiles vidusskolā, šogad mācības uzsāks četras pirmās klases katrā pa 30 skolēniem. Skola 2018./2019. mācību gadu sagaida ne tikai ar papildus jaunajām telpām, bet arī ar izmaiņām gan vecā korpusa infrastruktūrā, gan mācību saturā. Modernizēti ir ķīmijas un fizikas kabineti, aktu zālē un sporta zālē ir atjaunoti grīdas klājumi.


Savukārt mācību darbs tiks organizēts blokstundās, lai nodrošinātu mācību procesa individualizāciju, kā arī gaiteņi sadalīti pa mācību priekšmetu jomām. Jaunā koncepcija paredz, ka valodu kabineti ir līdzās viens otram, tāpat arī sociālo un eksakto zinību klases ir vienā gaitenī.


Savukārt  PPII "Ķiparu nams", kas īsteno unikālu licencētu pirmsskolas izglītības programmu ar Montesori pedagoģijas metodi, ekoskolas un "STOP 4-7 sociālo prasmju treniņu" principus, šogad uzsāks jau 10. sezonu. Šajā mācību gadā 73 bērni nodarbībās apgūs pirmās zināšanas par valodu, matemātiku, dabas zinībām, turklāt Montesori pieeja paredz, ka nodarbības netiek pārtrauktas - ja bērns vēlas savu darbiņu turpināt, tad iesākto var pabeigt, nesteidzoties uz nākamo stundu, šādi tiek cienīta bērna izvēle.


PPII "Ķiparu nams" dibinātāja un vadītāja Sanda Reikmane, izrādot bērnudārza telpas, skaidroja, ka tā kā grupiņu istabas ir nelielas, tad tiek meklēti risinājumi, lai bērni rastu kustību brīvību. Piemēram, šogad ir sagādātas jaunas, higiēniskākas gultiņas, kas ir viegli pārvietojamas, līdz ar to telpas kļūst plašākas un mācību materiāli ir ērtāk izvietojami.


Vēl tiks apmeklētas arī pārējās Ikšķiles novada mācību iestādes - Mūzikas un mākslas skola, Tīnūžu sākumskola, PII "Urdaviņa" un Ikšķiles Brīvā skola.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42185

2018. gada 28. augustā, 10:45, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

Ķiparu nams • 2018. gada 28. augustā, 21:47
Kas tās par higiēniskajām gultām? Plastmasas uz grīdas liekamās?
skats no malas • 2018. gada 28. augustā, 21:47
B/d "Čiekuriņš" ir jauks, ja vien nebūtu kondicionēšanas sistēma. Šodien varēja just, ka reāli pūš virsū aukstu gaisu. Turklāt telpās visu gadu plānots uzturēt 22 grādus. Šodien jau tur bija vēss. Ja vasarā ārā būs 30 grādi un vairāk, bērni būs slimi lielās temperatūru atšķirības dēļ.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet