Atgriezties pie raksta

Ikšķilē atklās jaunu bērnudārzu un vidusskolas piebūvi sākumskolai Foto

Latvijas jubilejas gadā saviem iedzīvotājiem pašvaldība pasniegs lielisku dāvanu - jaunatklāto bērnudārzu, Ikšķiles vidusskolas piebūvi sākumskolai, kā arī Tīnūžu pamatskolu, kas pārtapusi par sākumskolu. 

Pašvaldība līdz ar jaunās pirmsskolas izglītības iestādes atvēršanu un Tīnūžu sākumskolas izveidi būs pilnībā atrisinājusi  aktuālo bērnudārzu rindu jautājumu novadā.


1.septembrī  plkst. 10 Irbenāju ielā 2, Ikšķilē notiks jaunuzceltās Ikšķiles novada pirmsskolas izglītības iestādes “Čiekuriņš” svinīgā atklāšana. 


2017.gadā Ikšķiles novada pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA "Skonto būve" par pirmsskolas izglītības iestādes ar baseinu būvniecību. Jau 2017. gada maijā jaunās izglītības iestādes "Čiekuriņš" pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.


Projekta ietvaros  izbūvēta un aprīkota 3523 m² liela pirmsskolas izglītības ēka un labiekārtota teritorija 2,1 hektāra platībā, kurā atrodas bērnu rotaļu un sporta laukumi, piebraucamais ceļš un autostāvvietas. Kopumā PII "Čiekuriņš" varēs apmeklēt līdz 174 audzēkņiem. Plānots uzņemt bērnus no 2 gadu vecuma, tajā skaitā arī bērnus ar īpašām vajadzībām, sniedzot iespēju tiem apmeklēt peldēšanas nodarbības, sāls istabu, sportot un izmantot āra laukumus fiziskām aktivitātēm. 


Savukārt 3.septembrī plkst.11 Skolas ielā 2, Ikšķilē notiks svinīgais Ikšķiles vidusskolas piebūves atklāšanas un Zinību dienas pasākums.


2016.gada septembrī Ikšķiles novada pašvaldība noslēdza līgumu ar būvniecības uzņēmumu "Latvijas Energoceltnieks" par projekta "Ikšķiles vidusskolas pārbūve" īstenošanu.


Jaunajā sākumskolas korpusā paredzēts izveidot 16 mācību telpas ar ietilpību 30 skolēniem katrā, mūzikas un dabas zinību kabinetu, skolotāju sagataves telpas, skolotāju istabu, kas  apvienota ar konferenču zāli, tehniskās telpas un pagrabstāvā - plašas garderobes.


Ikšķiles vidusskolas pārbūvei pašvaldība radusi iespēju piesaistīt arī Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus EUR 1 968 659 apmērā, ievērojami samazinot pašvaldības finansējumu mācību telpu izbūvei un klašu aprīkojumam mācību procesa nodrošināšanai.


Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš atzinīgi vērtē paveikto: "Ieguldīti ne tikai apjomīgi finanšu resursi, bet arī liels pašvaldības darbinieku un būvnieku darbs."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42191

2018. gada 28. augustā, 22:38, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

to vareni • 2018. gada 29. augustā, 16:44
priecīgi krāsainas un aukstas. Bērni slimos pie tās piespiedu ventilācijas sistēmas.
to Pēteris • 2018. gada 29. augustā, 16:43
Nepabeigtas mājas tajā rajonā ir precīzi 2, kuru īpašnieki tur nedzīvo un kuriem dziļi vienalga, kas apkārtnē notiek. Tā drīzāk būtu Domes atbildība ar NĪN paaugstinātu likmi pastimulēt abus graustu īpašniekus.
vareni • 2018. gada 29. augustā, 14:43
iekštelpas tik priecīgi krāsainas!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet