Atgriezties pie raksta

Ikšķiles novadā pieejamas plašas izglītības iespējas Foto

Ikšķiles novada pašvaldības vadība, turpinot iepazīties ar mācību iestāžu gatavību jaunajam darba cēlienam, īsi pirms jaunā mācību gada sākuma apmeklēja Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu, Tīnūžu sākumskolu, PII "Urdaviņa" un Ikšķiles Brīvo skolu.

Tādējādi tika gūta informācija un klātienē tika iepazītas visas Ikšķiles novada izglītības iestādes.


Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, uzklausot mācību iestāžu vadītājus, atzina, ka ar prieku un lepnumu var raudzīties uz sasniegto novada izglītības jomā. Ieguldījumi veikti iestāžu infrastruktūrā un mācību saturā, nevienā skolā vai bērnudārzā pedagogi un personāls nav apstājies pie iepriekš sasniegtā, visur ir domāts par attīstību un jauniem risinājumiem.


Piemēram, pirmsskolas izglītības iestādes "Urdaviņa" vadītāja Valda Krinkele pastāstīja, ka jaunais mācību saturs, kas vērsts uz savstarpēju sadarbību, ļāvis pārkārtot pat mēbeļu izkārtojumu. Tagad bērni darbojas pie krāsainiem, apaļiem galdiņiem, kurus papildina arī lielais saimes galds. Dažādo ziedu nosaukumu grupiņas šogad piepildīs 360 bērni.


Gluži citāda ikdiena rit Ikšķiles Brīvajā skolā, kura īsteno kopveseluma pieeju personības attīstībā un audzināšanā. Galvenais postulāts ir pieņēmums, ka cilvēks savā būtībā ir labs un spējīgs pašrealizēties, viņš ir aktīvs savas dzīves veidotājs, kuram piemīt izvēles brīvība un savs individuālais dzīves stils. Līdz ar to skolotājs savā darbībā bērnu pieņem "tādu, kāds viņš ir" un respektē bērna unikālo dzīves pieredzi.


Skolas administrācijas vadītāja Evija Rudzīte, pašvaldības pārstāvjus iepazīstinot ar skolu, sāka ar teritorijas un dārza apskati, kur ir izveidota sertificēta bioloģiskā lauksaimniecība. Pašu izaudzētās dārza veltes nonāk uz bērnu pusdienu galda.


Drīzumā tiks atvērts tiešās pirkšanas veikaliņš - kopīgi radīta un organizēta iespēja regulāri ik nedēļu tikt pie svaigas bioloģiski audzētas vietējās pārtikas, iegādājoties to pa tiešo no bioloģiskajiem zemniekiem. Šobrīd norit saimniecības ēkas pārbūve par vietējo bio pārtikas ražotāju un amatnieku produkcijas izplatīšanas centru.


Ikšķilē ir iespēja apgūt arī profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas mūzikas un mākslas nozarē, tās īsteno Mūzikas un mākslas skola, kas šogad uzsāks sesto mācību gadu nu jau ar 307 audzēkņiem. Šo gadu laikā skolēnu labās prasmes radošajās nodarbēs ir guvušas labus rezultātus un atzinības arī ārpus novada robežām, piemēram, skolas pūtēju orķestris veiksmīgi startēja skatēs un ieguva tiesības piedalīties šīs vasaras grandiozajā pasākumā - XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos Rīgā.


Mācību iestāžu apmeklējumi noslēdzās ar viesošanos Tīnūžu sākumskolā, kas šogad ir piedzīvojusi vērienīgas pārmaiņas – reorganizāciju, kuras rezultātā izveidotas divas jaunas pirmsskolas izglītības grupas, labiekārtota un pielāgota teritorija pirmsskolas vecuma bērnu vajadzībām. Teritorija drošības nolūkos ir norobežota, bet pagalmā ierīkots bērnu spēļu laukums. Labiekārtošanas darbi pie tā neapstāsies – vēl tiks izbūvēts iebraucamais ceļš un plašāks stāvlaukums pie skolas ēkas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42210

2018. gada 31. augustā, 22:17, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet