Atgriezties pie raksta

Ikšķilē atklāta jauna pirmsskolas izglītības iestāde "Čiekuriņš" Foto

2018.gada 1.septembris Ikšķiles novadā ir vēsturiska diena, jo durvis vēris vaļā tik ļoti gaidītais un nepieciešamais bērnudārzs.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis, Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta pienākumu izpildītāja Līga Buceniece, Ikšķiles novada pašvaldības vadība un speciālisti, kā arī bērnudārza audzēkņi un viņu vecāki.


Līdz šim Ikšķiles novadā bija tikai viena pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde "Urdaviņa", kam tagad pievienojies jaunākais "brālītis" – "Čiekuriņš". 


Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, sveicot visus ar nozīmīgo notikumu, uzsvēra, ka līdz ar jaunā bērnudārza atvēršanu vairs nebūs rindu. Pirmsskolas izglītības nodrošināšanā savu artavu dod arī privātā pirmsskolas izglītības iestāde "Ķiparu nams", piebilda pašvaldības vadītājs.


"Šis, Latvijas valsts simtgades gads, mums ir īpašs ar to, ka mūsu pašvaldības prioritāte ir izglītība. Tieši šajā gadā izglītības iestādēs esam investējuši lielus līdzekļus, lai Ikšķiles novadā nodrošinātu kvalitatīvu izglītību. Tas ir mūsu galvenais uzdevums," norādīja I.Trapiņš, novēlot, lai "Čiekuriņā" bērni pavadītu jauku bērnību.


Priekšsēdētājs pateicās pašvaldības darbiniekiem, būvniekiem un pārējiem sadarbības partneriem, kas paveikuši lielu darbu, kā arī Latvijas valstij, kas sniegusi iespēju pašvaldībām saņemt finansējumu izglītības jomā. 


Klātesošos uzrunāja Ministru prezidents Māris Kučinskis: "Mazi bērni vienmēr sapņo kļūt lieli, lieli cilvēki bieži vien sapņo būt mazi. Mazo bērnu sapnis piepildīsies, lielo cilvēku šis sapnis, visticamāk, - nē, bet tas nenozīmē, ka nevajag sapņot. "Čiekuriņš" ir lielo cilvēku sapnis, kas pārtapis dāvanā, lai mazie cilvēki justos šeit gaiši un silti. Esmu pārliecināts, ka tā būs – mazie bērni šeit iemācīsies draudzēties, augt un kļūt par personībām, tad būs piepildījies arī lielo cilvēku sapnis. Lai  mums visiem ir sapņi, lai tie piepildās un kļūst par realitāti!"


Sapnis par jauno bērnudārzu nebūtu īstenojies bez pašvaldības un būvnieku sekmīgas sadarbības. SIA "Skonto būve" valdes loceklis Juris Pētersons pateicās Ikšķiles novada pašvaldībai un personīgi Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam I.Trapiņam par atbalstu darbu veikšanas procesā: "Pašvaldība mums uzticēja un arī palīdzēja veikt šo uzdevumu. Objekts tiek uzcelts tikai tad, ja ir sadarbība starp būvnieku un pasūtītāju." 


Būvnieki uzdāvināja bērnudārza audzēkņiem simbolisku "ķieģeļu" kravu, ar kuriem rotaļājoties bērni varbūt ieinteresēsies par celtnieka profesiju.


Ikšķiles novada pašvaldība jaunajam bērnudārzam pasniedza dāvanu karti 1000 EUR vērtībā. "Čiekuriņš" saņēma jaukas dāvanas un vēlējumus arī no citu pirmsskolas izglītības iestāžu kolēģiem.


Pēc apsveikumu saņemšanas notika svinīga lentas pārgriešana, kā arī jaunās pirmsskolas izglītības iestādes iesvētīšanas ceremonija, ko veica Lielvārdes Romas Katoļu draudzes prāvests Andris Solims.


PII "Čiekuriņš" vadītāja Laimīte Seņkāne-Soste pauda prieku, ka "Čiekuriņa" dzimšanas diena ir 1.septembrī – Zinību dienā. "Mūsu kolektīvs pirms bērnudārza atvēršanas ir čakli strādājis, lai mazie ikšķilieši, apmeklējot mūsu bērnudārzu, saņemtu pašu labāko – atrastos jaukā un sirsnīgā vidē, kādu vien spējam sniegt!"


Jaunajā bērnudārzā būs peldbaseins, sāls istaba, sporta un mūzikas nodarbību telpas, plaša svinību zāle, āra rotaļu laukumi.


"Mēs ļoti lepojamies ar savu bērnudārzu. Esam laimīgi, ka varēsim strādāt tik brīnišķīgās telpās, kur nodrošināti labi apstākļi gan bērniem, gan darbiniekiem," atzīst grupiņas "Ķīvītes" skolotājas palīdze Laila Strādere.


"Dzenīši", "Dūkurīši", "Ķīvītes", "Cielaviņas"… Pavisam jaunajā bērnudārzā būs 8 grupiņas ar skanīgiem dažādu putnu sugu nosaukumiem. Bērnudārza gaitas PII "Čiekuriņš" 3.septembrī uzsāks 174 bērni no pusotra līdz 5-6 gadu vecumam.


Par muzikālo noskaņu gādāja Latvijas Radio Bērnu vokālais ansamblis "Dzeguzīte" Dailas Martinsones vadībā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42212

2018. gada 1. septembrī, 17:30, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

krā • 2018. gada 12. oktobrī, 22:12
Kāpēc Čiekuru iesvētīja katoļu mācītājs?
Jā! • 2018. gada 3. septembrī, 18:51
100-gadē atklāt jaunu bērnu dārzu- jēdzīgs un piemēra cienīgs pasākums!
to aha • 2018. gada 1. septembrī, 23:25
varētu ko vairāk pastāstīt?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet