Atgriezties pie raksta

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā jaunais mācību gads jau iezvanīts Foto

1.septembrī, Zinību dienā, birzītē pie skolas ēkas pulcējās Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pedagogi, audzēkņi un vecāki.

Svinīgajā jaunā mācību gada ieskaņas pasākumā piedalījās arī Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji -domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, priekšsēdētāja vietnieks  Česlavs Batņa, izpilddirektors Mariss Martinsons, Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna.


"Šogad 1.septembrī mēs tiekamies jau sesto reizi. Krāsainus un skanīgus sapņus jaunajā mācību  gadā mūsu skolā īstenos 307 audzēkņi, no tiem - 210 audzēkņi Profesionālās ievirzes programmās un 97 Interešu izglītības programmās. Izlaiduma klasē šogad mācības uzsāk un 2019.gada pavasarī izlaidumu svinēs 24 audzēkņi," sacīja Ikšķiles Mūzikas un Mākslas skolas direktore Valda Jermanova.


Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņus, pedagogus un vecākus Zinību dienā uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: "Ikšķiles novada pašvaldībai Latvijas simtgades gads ir ļoti īpašs, jo visi lielie projekti ir veltīti izglītības jomai. Tieši šajā dienā mēs atklājām pirmsskolas izglības iestādi "Čiekuriņš", tepat blakus Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolai tapis vēl viens nozīmīgs projekts – Ikšķiles vidusskolas piebūve. Izmaiņas skars arī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu."


Par pozitīvām izmaiņām infrastruktūras attīstībā liecina arī pašreiz notiekošie būvdarbi Centra laukuma projekta I kārtas ietvaros. Projekta gaitā tiks sakārtota arī Strēlnieku iela blakus Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolai, autostāvvietas, izbūvēts gājēju celiņš, kas sākotnēji netika iekļauts projektā.


"Mēs gribam šo vidi sakārtot tā, lai šeit valda māksla un mūzika, un būtu patīkami iegriezties šajā ēkā. Protams, 300 audzēkņi, kas apmeklēs mūzikas un mākslas skolu, ir daudz. Pozitīvi, ka novadā aug nepieciešamība pēc šīs izglītības nozares. Dažkārt nākas pat atteikt uzņemšanu.  Jau tuvākajā laikā izsludināsim tehniskā projekta izstrādi ēkai Ikšķilē, Skolas ielā 4, ko pirms gada pašvaldība ieguva savā īpašumā. Uz šo ēku tiks pārvietotas ģimenes ārstu prakses un Ikšķiles novada Centrālā bibliotēka, lai Ikšķiles Mūzikas un mākslas skola iegūtu telpas un varētu kvalitatīvāk organizēt mācību darbu. Tā kā visa šī ēka pēc diviem vai trim gadiem nonāks mūzikas un mākslas skolas pārziņā. Plānojam, ka varētu izbūvēt arī mansarda stāvu. Līdzīgi, kā tas ir Ogres tehnikumā, lai varētu iekārtot izstāžu zāli, kur audzēkņiem un pedagogiem sevi radoši piepildīt. Ikšķile bez kultūras nav iedomājama, pieprasījums pēc mākslas un mūzikas pieaug, un pašvaldība strādā, lai to nodrošinātu," norādīja I.Trapiņš.


Pašvaldība šajā mācību gadā finansiāli atbalstīs arī Ikšķiles Mūzikas un mākslas pedagogus, lai motivētu viņus strādāt ar jaunajiem talantiem.


"Lielākais mūsu skolas atbalsts un virzītājspēks ir mūsu skolas pedagogi un darbinieki," uzsvēra V.Jermanova, iepazīstinot audzēkņus ar pedagogiem un darbiniekiem, ar kuriem kopā būs jāapgūst mākslas vai mūzikas zinības.


Īpaši jaunajā mācību gadā tika sveikti audzēkņi, kuri uzsāks mācības Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā, vai arī tās atsākuši pēc pārtraukuma.


Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā jauno mācību gadu iezvanīja programmas "Kora klase" valsts un starptautisko konkursu laureāts Kirills Visockis, kurš šajā mācību gadā absolvēs skolu.


Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktore aicināja klātesošos apskatīt piecu mākslas pedagogu – Lailas Balodes, Ritas Ļegčiļinas-Brokas, Elgas Grīnvaldes, Vara Lamstera un Aleksandra Zobena - izstādi "Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolai Pieci", kas tapusi par godu skolas piecu gadu jubilejai.


Ar Jāņa Lūsēna dziesmu "Ja es būtu" kolēģus, audzēkņus un viņu vecākus Zinību dienā sveica vokālās pedagoģes Zane Tāluma un Linda Lovniece (pie klavierēm Maira Līduma).


Mācības Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā sāksies 4.septembrī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42214

2018. gada 2. septembrī, 10:20, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Kauns • 2018. gada 4. septembrī, 21:28
Ikšķiles mājai šogad galīgi neiet, ne ar sniega šķūrēšanu ziemā, ne ar ielu tīrīšanu vasarā.
mamma • 2018. gada 4. septembrī, 15:46
šoreiz gan jāsaka, ka cūciska domes attieksme pret Mūzikas un mākslas skolas skolotājiem un vecākiem. Remonts ir laba lieta, vajadzīga, bet uz svētkiem jau varēja vismaz savākt un saslaucīt tās smiltis un gružus. Lasītājiem - te nav dārznieka vaina, tā mūsu pašvaldībā saimnieko, galvenais, lai būve iet uz priekšu, kam interesē svētki un tas, ka sācies mācību gads un skolai nevar piekļūt droši
vecaks no Ikšķiles • 2018. gada 3. septembrī, 16:14
Starp citu, Ikšķilē par dārziem, zaļumiem un nesakoptajām ielām un pagalmiem atbild "Ikšķiles māja", un par nepabeigtajiem būvdarbiem Ikšķiles Dome! Trakoti žēl, ka Ikšķilē ir pirms vēlēšanām sasākti neskaitāmi darbi, un daļa tā arī nav pabeigti!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet