Atgriezties pie raksta

Ikšķilē aizvadīta Latvijas simtgades erudīcijas viktorīna Foto

Sestdien Ikšķiles Tautas namā norisinājās erudīcijas viktorīnas "Prāta Spēles: simtgades kauss" kārtējais posms, kurā 15 komandas sacentās zināšanās par Latvijas vēsturi, notikumiem un personībām.

"Šis ir viens no jaukākajiem simtgades projektiem. Mēs braucam pa Latviju, un ir ļoti labas atsauksmes no visām pilsētām. Tas nozīmē, ka cilvēkiem ir interese uzzināt vairāk par Latviju, pārbaudīt savas zināšanas. Paši neapzinoties, esam izveidojuši Prāta spēļu tūrismu, jo ir vairākas komandas, kuras dodas no vienas pilsētas uz otru, lai piedalītos spēlē. Tas vien liecina par to, ka esam radījuši interesantu un aizraujošu pasākumu, jo cilvēki varbūt citādi nav plānojuši apmeklēt šo pilsētu,” atklāj Prāta spēļu organizators Edijs Začs. "Šādas spēles regulāri notiek Rīgā. Ļoti daudz dalībnieku, kuri pie mums spēlē, ir no Rīgas apkārtnes, arī no Ikšķiles. Tāpēc viņi arī mājās var atnākt un uzspēlēt. Man ir liels prieks, ka tieši no vietējiem šajā kārtā ir ļoti liela atsaucība."


Par godu Latvijas simtgadei šis ir pirmais gads, kad šī iespēja tiek dāvāta ne tikai rīdziniekiem, bet visiem Latvijas iedzīvotājiem.


"Lai piedalītos spēlē, ir jābūt cilvēkam, kurš mīl un zina šo to par Latviju. Uzdevums nav būt pašam gudrākajam. Šis ir labs pasākums, kurā savākties kopā ar draugiem, ģimenēm, pasēdēt, apspriest jautājumus, kas varbūt ir aizmirsušies. Jautājumi ir visdažādākie – par vēsturi, ģeogrāfiju, politiku, mākslu, sportu. Spektrs ir ļoti plašs. Ņemot vērā, ka mēs apbraukājam visu Latviju, jautājumi mainās," piebilst E.Začs.


Ikšķilē notiekošajā atlases turnīrā nevarēja nepamanīt atraktīvo un koši noformēto Tīnūžu Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīva "Upe" komandu, kura, kā vēlāk noskaidrojās, bija arī viena no labākajām šajā atlases turnīrā un ieguva specbalvu par uzvaru spēles 5.raundā.


"Ar šīm spēlēm pirmo reizi iepazināmies Dziesmu svētku atklāšanas koncertā, kur bija arī Prāta spēļu telts. Tur mēs ieguvām 2.vietu, iepatikās un, lūk, esam šeit," atklāj VDPK "Upe" dejotāja Anete Apsīte.


Spēlei bija pieteikusies arī ikšķiliešu Bigaču ģimene, kurā apvienojušās trīs paaudzes. Kā atklāja Aivars Bigačs, viņš Prātā spēlēs, tiesa gan, citā komandā  piedalās jau trešo gadu. Līdz šim nācies braukt uz Rīgu, bet nu spēle notiek pašu mājās, kur pārsvarā piedalās savējie.


Atlases turnīrā Ikšķilē ar 430 punktiem pārliecinoši uzvarēja "KIO PS", 2.vietā "Ikšķiles zupas vakaru biedrība" (360 punkti), 3.vietā "Upe" (355 punkti), 4.vietā "Tad jau redzēs" (345 punkti), 5. un 6.vietu ar 340 punktiem dala divas komandas – "Latvijas apceļotāji" un "OIK". Tālākajās vietās ierindojās komandas: "Katram pa prātam", "Endzelīna grūpijas", "Štepselētāju atgriešanās Jr.", "Socializācijas klubs", "JoMaJo", "Saime", "Eža puskažociņš", "Rudenīgie slaisti", "Es neesmu pret". 


Pirmo trīs vietu ieguvēji tika apbalvoti ar medaļām, kas izgatavotas no Latvijai raksturīgā materiāla - koka, kā arī spēļu atbalstītāju balvām.  Kopumā spēlē ir 10 raundi, bet arī 5.raunda uzvarētāja komanda saņēma specbalvu. 5.raundā ar maksimālo punktu - 50 - skaitu uzvarēja komandas "KIO PS" un "Upe". Izlozē veiksmīgāka izrādījās "Upe", kas tika pie sponsoru "aizdevums.lv" balvas – Parker pildspalvām.


Piecas Ikšķiles turnīra labākās komandas piedalīsies Vidzemes reģionālajā pusfinālā, kas 29.septembrī notiks Valmierā.


Kopumā projektā ir iesaistītas 25 pilsētas. Piecas labākās komandas no reģionālajiem pusfināliem novembrī Rīgā tiksies lielajā finālā, kur cīnīsies par erudītākās komandas titulu un Simtgades kausu. "Kopumā var teikt, ka šis projekts ir izdevies, atsaucība ir liela. Mūsu mērķis ir iedzīvināt šo tradīciju, apzināt kopas, kas organizē līdzīgus pasākumus citur Latvijā. Protams, ka arī nākamgad šis projekts turpināsies, cerams, ar vēl lielāku vērienu," pārliecināta mārketinga projektu vadītāja Ieva Kilēvica.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42253

2018. gada 9. septembrī, 15:46, Ikšķiles novada jaunumi
Ogrenet

Jaunākie komentāri

izskatās vērtīgi • 2018. gada 9. septembrī, 17:13
ievērtētas arī galvas, ne tikai muskuļi un zirgspēki

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet