Atgriezties pie raksta

Ropažu pašvaldība Ikšķilē gūst pieredzi par atkritumu apsaimniekošanu

12. septembrī Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš tikās ar Ropažu novada domes priekšsēdētāju Zigurdu Blaus.

Lietišķās tikšanās mērķis bija pārrunāt abu novadu pieredzi atkritumu apsaimniekošanas jautājumos.


Ropažu novadā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšana un komunālo pakalpojumu sniegšana ir Ropažu novada kapitālsabiedrības SIA "Ciemats" pienākumos un, kā atzina šī uzņēmuma valdes loceklis Irvo Jakušovs, problēmas un ikdienas rūpes par tīrību un kārtību apkārtnē ir pietiekami daudz. Tāpēc patiesi ieinteresēti jautājumi no sarunas dalībniekiem Ropažu novada pašvaldības izpilddirektores Signes Grūbes un deputāta Valda Širanta tika veltīti Ikšķiles pusei.


Ikšķiles novada pašvaldības Attīstības nodaļas pārstāvji dalījās pieredzē par veiktā iepirkuma gaitu, kas noritējis teju viena gada garumā un process bijis sarežģīts, kura rezultātā atkritumu apsaimniekošanu nodrošina SIA "Clean R".


Jautājumiem, kas skāra funkciju sadali un finansējuma avotus, izsmeļošas atbildes sniedza Ikšķiles novada pašvaldības SIA "Ikšķiles māja" direktors Juris Rudens. Viņš informēja, ka SIA "Ikšķiles māja" galvenās darbības jomas ir siltumenerģijas ražošana un piegāde, dzeramā ūdens sagatavošana, notekūdeņu savākšana un attīrīšana, dzīvojamā fonda apsaimniekošana, kā arī Ikšķiles novada administratīvās teritorijas labiekārtošana (tai skaitā ielu, ceļu un laukumu būvniecība, rekonstruēšana un uzturēšana).


Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji uzsvēra, ka gan pēc iepirkuma procedūras noslēguma, gan ikdienā tiek liels skaidrojošais darbs ieguldīts sabiedrības informēšanā par to, kas, kur un kādā veidā nodrošina atkritumu apsaimniekošanu, kā arī, kādas ir iedzīvotājiem iespējas nodot šķirotos vai lielgabarīta atkritumus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ikskile/42279

2018. gada 13. septembrī, 08:56, Ikšķiles novada jaunumi
www.ikskile.lv

Jaunākie komentāri

Ieva • 2018. gada 14. septembrī, 09:18
Nevar saprast, vai smukāks ir Nike krekliņš Ropažu draugam vai rozā krekls Česlavam?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet